THY - Yeni Havalimanı Promosyon - Kıbrıs Bakü

Türk boya devinin kurucusu vefat etti

Polisan Boya'nın kurucusu Necmettin Bitlis hayatını kaybetti. Bitlis'in bir süredir hastanede tedavi gördüğü öğrenildi.

24 Ekim 2017 Salı 10:45
Türk boya devinin kurucusu vefat etti

Polisan Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis, ani rahatsızlığı dolayısıyla tedavi gördüğü hastanede 23 Ekim Pazartesi günü yaşamını yitirdi. Necmettin Bitlis’in cenazesi, 26 Ekim Perşembe günü, Teşvikiye camiinde, öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verilecek.

İŞ HAYATINDA GEÇEN 62 YIL

Malatya’da 1 Aralık 1928’de doğan Necmettin Bitlis, İstanbul’da Ticaret Lisesi’ni bitirdikten sonra çalışma hayatına 1955 yılında başladı. Zeytinburnu’nda kiraladığı fabrikayı iplik, dokuma, apre ve boyanın yapıldığı kombine bir kumaş fabrikası haline getiren Necmettin Bitlis, 1964 yılında Polisan’ı kurdu. Önceleri tutkal ve reçine üreten Polisan, 1985 yılında boyu üretimine başladı.

Polisan Holding, geçen 50 yılı aşkın süre içinde boya, kimya, tarım, tekstil, inşaat ve lojistik (liman işletmeciliği) olmak üzere altı farklı sektörde faaliyet gösteriyor. Polisan Holding, sermayesinin bir bölümünü halka arz ederek kurumsal yapısını pekiştirmek amacıyla önemli bir adım attı. Polisan Holding, tüm sektörlerdeki pazar payını arttırarak istikrarlı büyümesine devam etmektedir.

Son olarak Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Necmettin Bitlis aynı zamanda; Polisan Kimya, Poliport, Polisan Tarım, Polisan Yapı, Şark Mensucat Yönetim Kurulu Başkanlığı, Polisan Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdürüyordu.

Ayrıca Necmettin Bitlis Malatya Eğitim Vakfı’nın Kurucu Üyesi, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Müteșebbis Heyeti Başkanı ve TÜSİAD üyesidir.

POLİSAN'DAN TAZİYE AÇIKLAMASI

Polisan Holding CEO’su Erol Mizrahi, Necmettin Bitlis’in ölümüyle Türk sanayisinin bir çınarını, 1500’e yakın çalışanı, binlerce müşterisi ve aileleriyle birlikte 10 binlerce kişinin geçim kaynağını oluşturan iştirak şirketleriyle Polisan ailesinin babasını kaybettiğini belirterek, duyduğu derin üzüntüyü ifade etti.

Son olarak Kağıthane'deki arazileri üzerinde kentsel dönüşüm kapsamında yapılacak olan konut projesi için DAP Yapı'yla anlaşmıştı.

 

Haber Tarihi: 24 Ekim 2017 Salı 10:45

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    21 Ekim 2018