Türk Bakana akılalmaz tehdit! ‘Anadolu'da yok ederiz’

Aşırı sağcı ve göçmen karşıtı Almanya İçin Alternatif Partisi Başadayı Alexander Gauland, Türk kökenli Bakan Aydan Özoğuz'u küstahça tehdit etti.

28 Ağustos 2017 Pazartesi 10:03
Türk Bakana akılalmaz tehdit! ‘Anadolu'da yok ederiz’

İslam karşıtlığı yaparak oy toplamaya çalışan AfD partisinin Federal Meclis seçimleri başadayı Alexander Gauland, Türk kökenli Federal Uyum Bakanı Aydan Özoğuz'a (SPD) çirkin bir tehdit savurdu. Seçim için Eichsfeld kasabasında toplantıda konuşan Gauland, FAZ gazetesinin haberine göre Bakan Özoğuz'u "Anadolu'da yok etme" tehdidi yaptı. İddialara göre Gauland, Bakan Özoğuz'un mültecileri savunan bir açıklamasına tepki olarak konuştuğu belirtildi.

Yapılan tehdit hakkında Avrupa Bülteni'nene konuşan milletvekili Arif Taşdelen (SPD), Özoğuz'a destek verdi. Taşdelen, "Gauland'ın konuşmasını şiddetle kınıyorum. Yabancı düşmanı haddini bilmez Gauland ve Partisi umarım faturasını seçimlerde alırlar. Sayın Özoğuz'un yanındayım ve umarım vatandaşlarımız seçimlere katılıp, bu Türk ve Müslüman karşıtı partinin Parlamentoya girmesini engeller." dedi.

Haber Tarihi: 28 Ağustos 2017 Pazartesi 10:03
  • KasımKasım4 ay önce
    Cok kucuk bi partinin bilmem ne adayi bole dedi diye haber yaptirip kendi oyunu arttirmaya calisiyorlar cok net bu kadin dan daha buyuk Turk dusmani yoktur

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 18.01.2018