Türk askerini böyle karşıladılar, ellerinde bakın ne yazıyor

İdlib operasyonu kapsamında bölgeye gönderilen Türk askerleri Daret İzze'de sevgi gösterileriyle karşılandı.

13 Ekim 2017 Cuma 15:45

Suriye'nin İdlib gerginliği azaltma bölgesindeki halk, ateşkes rejiminin takibi için gözlem noktaları oluşturmak amacıyla bölgeye intikal eden Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına cuma namazı sonrası sevgi ve destek gösterisi düzenledi.

Halep'in batı kısmında, İdlib gerginliği azaltma bölgesindeki Daret İzze ilçesinde halk cuma namazının ardından bir araya gelerek, Türk askerlerinin İdlib intikalini destekledi.

Ellerinde Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bayrakları ve "Daret İzze'ye hoş geldiniz", "Fatihin torunları ülkenize hoş geldiniz", "Suriye halkını koruduğunuz için teşekkür ederiz","Memleketinize hoş geldiniz" şeklinde Türkçe ve Arapça yazılı pankartlar taşıyan göstericiler, "Merhaba Türk kardeşlerimiz, kahrolsun PKK", "Türk kardeşlerimiz hoş geldiniz" sloganları attı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Suriye'nin İdlib gerginliği azaltma bölgesindeki (çatışmasızlık bölgesi) ateşkes rejiminin takibi için gözlem noktaları oluşturmak amacıyla başladığı görev, ilk etapta İdlib-Afrin hattında gerçekleşiyor.

Haber Tarihi: 13 Ekim 2017 Cuma 15:45
 • SefillSefill2 gün önce
  Nankör kedi
 • Güney DoğuluGüney Doğulu3 gün önce
  Ankara şifreli şahıs Demireli,Mesut'u hatırladığına göre ülkede oluk oluk akan karfeş kanını, en temel ihtiyaç maddesinin bulunmadığını, memleketin 70 cente muhtaç kaldığını, sıkı yönetimlerle örgi iderelerle yönetildiğini, 11 vekile ayrı ayrı bakanlık verildiği ve koalisyonla idare edikdiğini, sağlık, eğitim ve yaşama imkanlarınun olmadığını, milli gelirin 3.000 USD doların altında olduğu, serbest ticaretin ve hürriyetin olmadığını, TCK 163, 141, 142 gibi düşünmenin bile suç olduğu zamanın olduğunu, Kızlarımuzın başörtğsü olduğu için üniversitere okullara alınmadığı ve annelerin oğullarını kışlalara sokulmadığını ve şaçına ve şekline bakarak insanların yargılandığı saldırıldığı günleri HİÇ HATIRLAMAZMISIN ALLAH'DAN C.C. KORKMAZ KULDAN UTANMAZ KİŞLİKSİZ. MENDEBUR. Kendini düzelt ve aldatmayı bırak artık. Türkiye eski Türkiye değil. Sürekli emperyalist batı saldırısında ve güçlenmesi durdurulamıyan bir Türkiye var artık.Aç, yok olmuş bir zTürkiye yok artık. Boş muhalefetleri bırakın ve birlik olma zamanı. UYAN...
 • GuzelGuzel3 gün önce
  Zorunamı gitti efendi birazda hayır söz söyle
 • sadık sadık 3 gün önce
  Aynen öyle kardeşim.. Ama malesef aramızda hala ırkçılık yapan insanlar var
 • DENİZ GEZMİŞDENİZ GEZMİŞ3 gün önce
  Ankara rumuzlu Atina kaybol
 • MuzafferMuzaffer3 gün önce
  Allah sizlerden de razi olsun. Rabbim kardesligimizi devletlestirir insallah.
 • Asayı musaAsayı musa3 gün önce
  Ankara rumuzuyla yazan ALLAH'TAN kork Demirel ile Mesut Yılmaz hükümetinigeçti diyorsun el insaf Asker bu tabiki ölecekte yaralanacakta Türkiye'ninçıkarları için normal elin Amerikalısı Irakta Afganistan'da ölmüyorum kafanı kullan
 • KanuniKanuni3 gün önce
  Sayın KK nun reise sorduğu 5 soruya cevap olsun...
 • ArabiArabi3 gün önce
  Abd ve natoya resti ceken Türkiye,kardeşleri ile kucaklaşmaya daha şimdiden başladı, ne güzel.
 • KurtKurt3 gün önce
  Mü’minler ancak kardeştirler. Hucurat Suresi 10. Ayet
Daha fazla yorum göster (1/10)