Türk askeri böyle atış yaptı! Karlı havada...

Kars'ta, Türk Silahlı Kuvvetlerince zorlu kış şartlarında gerçekleştirilen Bölük Timi Tam Birlik Atışlı Arazi Tatbikatı'nda, etkili ateş gücü ile envantere yeni giren modern silah ve teçhizatların denemesi gerçekleştirildi.

24 Şubat 2018 Cumartesi 22:59
Türk askeri böyle atış yaptı! Karlı havada...

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Kars'ta 21-22 Şubat'ta 12'nci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Bölük Timi Tam Birlik Atışlı Arazi Tatbikatı düzenlendi.

Şehit Astsubay Kıdemli Üstçavuş İlhan Hamlı Atışlı Tatbikat Alanı'ndaki tatbikata, 3'üncü Ordu ve 9'uncu Kolordu 12'nci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı birlikleri, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Kara Havacılık Komutanlığı unsurları, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleri katıldı.

Birliklerin, yoğun kar yağışı ve şiddetli soğuklarda muharebe etme imkan ve kabiliyetlerinin test edildiği tatbikatta, TSK'nin sahip olduğu yüksek ve etkili ateş gücü ile envantere yeni giren modern silah ve teçhizatlar denendi.

Tatbikatta, milli imkanlarla üretilen modern ana muharebe tankı Altay ile milli helikopter ATAK da kullanıldı.

Birliklerin, kış şartlarında arazide yerleşme, barınma, giyim, iaşe, ikmal ve bakım gibi temel konular üzerindeki eğitimleriyle beka kabiliyetlerinin geliştirilmesinin hedeflendiği tatbikatta, harbe hazırlık seviyelerinin, sınıf/kuvvetler arası iş birliği ve koordinasyonun en üst seviyede olduğu tespit edildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Şubat 2018 Cumartesi 22:59

YORUM YAZ

  • nn1 yıl önce
    Buarada yerli tanklar yapılıyorbasarilardilerimmühendisleri cephedentankların perfolmasını izlemeli bence EKSİK yanları varbiriki palet arası daha açık yayvan olması şu anki dar paçalı devrilmesi elverişli ikitasarımı kötütepeli deve horücugibivurulması elverişli her ne kadar termal veya normal kamara gözüsensör gözü varsadatasarimkaplumbag tipi olmiçinov olmalı LAMLUSU dönmeden ovacık bozulmazmermi kayma .olasılığı fazla böyle bir tank yuvarlanarak paletlerin inüzerine dururben tasarımını beğenmedim
  • cihadcihad1 yıl önce
    la kalem tutmayı bilmeyen çapulcular yokluğumuzda yazıp duruyosunuz ahada altay tankı bir tanesi sizin gibi milyar mahlukata bedel

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019