TSK'nın vurduğu o araç İran'ın çıktı

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında İHA'lar tarafından çekilen görüntülerde, PKK'nın İran yapımı özel donanımlı araçlar kullandığı görüldü.

13 Şubat 2018 Salı 19:15
TSK'nın vurduğu o araç İran'ın çıktı

Afrin'in Batı kırsalında bulunan PKK unsurlarının TSK'ya karşı İran yapımı Safir araçlarını kullandığı görüntülendi.

AA tarafından servis edilen videoda Cinderes kasabasındaki PKK üyelerinin üzerine top monte edilmiş Safir araçlarından TSK'ya yönelik saldırı düzenlediği görülüyor.

Meskun bir mahallede bulunan PKK'ya bağlı unsurlar TSK'ya ait İHA'lar tarafından kayda alındı. İran yapımı özel donanımlı araçlar kullanan PKK'lılar top atışının ardından evlerin arasına kaçarak gizlenmeye çalışıyor. Servis edilen videoda İHA'ların tespit ettiği PKK karargahının hava saldırısı ile hedef alındığı görülüyor.

İran'da bir askeri geçit töreninde sergilenen Safir araçları:

Mepa News

Haber Tarihi: 13 Şubat 2018 Salı 19:15

YORUM YAZ

 • Zafer tengilimoğluZafer tengilimoğlu9 ay önce
  TÜRKİYE OLARAK İRAN IN İÇİNDEKİ TÜRKLERİ ÖRGÜTLESEK FENA OLMİCAK...NE OLUR NE OLMAZ GEÇEN VİDEOYU İZELEDİNİZ JEEP DEN ROKET ATILIYOR İRAN YAPIMI ÇIKTI SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ İRAN OLAN SANA OLUR GÜVENME FÜZENE MÜZENE GİDERSİN GÜMBÜRTÜYE...BU ÖRGÜTLEME İŞİNİ MHP YE İHALE EDELİM ONLAR SEVE SEVE EN GÜZEL ŞEKİLDE YAPAR KANAATİNDEYİZ
 • aliali9 ay önce
  .... bu bildiğin eski jeep
 • Abdullah BirisiAbdullah Birisi9 ay önce
  Yunus16 Atışlar karavena deği!. Belli bir hedefe atmıyorlar zaten; şehir merkezine meskun mahalin merkezine doğru rastgeleatıyorlar. Amaç sivil birilerini öldürmek kaos oluşturmak. Yoksa tank vurmak değil. Haberde de bu açıklanıyor zaten.
 • Yunus16Yunus169 ay önce
  EĞER BU 106 mm GERİ TEPMESİZ TOP, İRAN ORDUSUNDA VARSA , DÜŞMAN GİBİ GÖRÜNEN ABD VE İRAN PERDE ARKASINDA NASIL SİLAH ALIŞ VERİŞİ YAPTIKLARININ İSPATIDIR.
 • Yunus16Yunus169 ay önce
  BU SİLAH 106 mm GERİ TEPMESİZ TOP. USA ABD. Tank savar silahidır. NAMLUYU HAVAYA DİKEREK YAPTIKLARI ATIŞ TAMAMEN KARAVANADIR. BU SİLAHLARDA BÖYLE BİR ATIŞ TEKNİĞİ YOKTUR. ( BU SİLAH ABD YAPISI TSK da var 25 yıl bunun teknisyenliğini yaptım.
 • edereder9 ay önce
  kuzey ıraktaki peşmergeyi eğitirken peşmergeye araç ve gereçte verdik.. yarın ırak hükümeti ile peşmerge savaşırsa ve o kullanınlan araç gereç olursa ırak hükümeti o zaman bizi suçlayacak şimdi bizim iranı suçladığımız gibi..iran suriye ile zaten müttefik orada araç ve gereçinin olması doğal ypgnin o araçları kaçan suriye ordusundan almadığı ne malum?..
 • Mehmet TimurMehmet Timur9 ay önce
  İran Mezhepçi İblis Cumhuriyeti
 • misafirmisafir9 ay önce
  iran İslam cumhuriyeti!?

Günün Karikatürü

16 Kasım 2018