TSK'dan son dakika 'El Bab' açıklaması

TSK'dan son dakika açıklaması... Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'de Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında devam eden El Bab operasyonuyla ilgili son bilgileri paylaştı.

17 Şubat 2017 Cuma 11:06
TSK'dan son dakika 'El Bab' açıklaması

Açıklamada "Hudut güvenliğini sağlamak, DEAŞ tehdit ve saldırılarını önlemek, yerinden edilmiş kimselerin yurtlarına dönüşüne katkı sağlamak ve sivilleri korumak/yaşanan terör olaylarından zarar görmesini engellemek maksatlarıyla icra edilmekte olan harekâtta, TSK tarafından desteklenen ÖSO’nun yoğun ve kararlı mücadelesi sayesinde Azaz-Cerablus arasında bulunan toplam 229 meskûn mahal ve 1.910 km²’lik alan kontrol altına alınmıştır.

BAB-TADİF KAVŞAĞINDA KONTROL SAĞLANDI

09 Aralık 2016 tarihinde başlayan El Bab Harekatı’nda şehir batıdan, doğudan ve kuzeyden kuşatılmış, güney kesimi kontrol eden Halep-Münbiç arasındaki anayol dost unsurların kontrolüne geçmiş, Bab-Tadif kavşağında kontrol sağlanmıştır.

MAHALLELERE ULAŞILDI

Şehrin mahallelerine ulaşılmış olup El Bab’ın, büyük bir bölümünde kontrol sağlanmış; arama/tarama faaliyetleri kapsamında şehrin tamamen kontrolüne yönelik planlı harekâtın icrasına devam edilmektedir.

HEDEFLERİN SAYISI AZALDI

09-15 Şubat 2017 tarihleri arasında 185 terörist (166 DEAŞ, 19 PKK) etkisiz hale getirilmiş, 3 cephanelik, 7 araç (3 patlayıcı madde yüklü araç, 2 silahlı araç ve 2 silahsız araç), 3 komuta merkezi, 213 bina ve 10 savunma mevzii imha edilmiştir. Sayıları belirgin ölçüde azalmış olsa da tespit edilen hedeflerin etkisiz hale getirilmesine devam edilmektedir.

PYD'NİN AFRİN'DEN DOĞUYA...

DEAŞ’ın bölgeden temizlenmesine yönelik harekât sürdürülürken; PKK/PYD terörist unsurlarının Afrin’den doğuya, Münbiç’ten batıya doğru olabilecek saldırılarını durdurmaya yönelik alınan tedbirlerin uygulanmasına hassasiyetle devam edilmektedir" denildi.

Ayrıntılar geliyor

Haber Tarihi: 17 Şubat 2017 Cuma 11:06

YORUM YAZ

 • Nihat temirtekinNihat temirtekin1 yıl önce
  Münibiç için son engel aşıldı Allaha şükürler olsun şehitlerimizin ruhu şad olsun
 • Serkan TunaSerkan Tuna1 yıl önce
  İnşallah münbiçde yakında teröristlerden temizlenecek.Allah devletimize güç,milletimize birlikve beraberlik versin.
 • çetinçetin1 yıl önce
  pyd-pkk nın olası saldırılarını durdurmaya yönelik önlemler alınmış. bu nasıl bir açıklama. pyd saldırıyor da bizde sadece önlem mi alıyoruz.
 • isüzgenisüzgen1 yıl önce
  mümbiçle beraber afrinide alım amanoslara ordan terörüstler sızıyor körmüsünüz
 • TÜRKMENTÜRKMEN1 yıl önce
  Bu uğurda can veren kahramanlarımızı şükranla anmak gerekiyor.Allahım onlardan razı olsun.
 • TÜRKMENTÜRKMEN1 yıl önce
  Tabi Allah resimizden de razı olsun.Allahım uzun ömür versin inşallah.Bu cesareti ve basireti göstermeseydi tüm bunlar imkansızdı.Türkmenler,müslümanlar özgür olacaklar artık.Bir liderin halkı tarafından anlaşılamaması zor bir durum.Allahım yardımcısı olsun inşallah.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018