TSK'dan Afrin açıklaması: 31 askerimiz şehit oldu, 143 askerimiz yaralandı

TSK, Zeytin Dalı Harekatı'nda bugüne kadar 1369 teröristin öldürüldüğünü açıkladı. Operasyonun başlangıcından itibaren ise 31 askerimiz şehit oldu, 143 askerimiz ise yaralandı.

12 Şubat 2018 Pazartesi 15:19
TSK'dan Afrin açıklaması: 31 askerimiz şehit oldu, 143 askerimiz yaralandı

Zeytin Dalı Harekatı’nın 23. gününde terör hedeflerinin karadan ve havadan ateş altına alınmasına devam edildi. Cinderes ve Ömer Uşağı’nda önceki gün yoğunlaşan çatışmalar dün de devam etti. Reyhanlı ve Kilis’te yoğun hava hareketliliği görüldü. Ayrıca Hatay’ın Suriye sınırındaki karakollardan da gece boyunca obüs ve çok namlulu roketatarlar ile terör örgütü hedeflerine atışlar yapıldı.

15:10 TSK'dan yapılan açıklamada, "Terör örgütü mensupları ile girilen çatışmalarda Türk Silahlı Kuvvetlerinden bugüne kadar 31 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 143 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılardan birisi hariç hayati tehlikesi olan bulunmamaktadır." denildi.

14:50 TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in batısındaki Muhammediye köyünü terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi

13:20: Şeyh Horoz'da sıcak çatışma çıktı.

09.50: TSK tarafından, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının bin 369 olduğu bildirildi.

 08.00 : Afrin merkezine giden en önemli kavşak niteliğindeki Cinderes’e mesafe 3 kilometreye kadar düştü.

06.30 : Harekat kapsamında terör unsurlarından arındırılması hedeflenen Afrin’in Cinderes, Bafelyun Tepesi, Şeyh Huruz Dağı, Kefer Cenne, Şeran ve Racu beldesi bölgeleri havadan ve karadan ateş altına alındı. Tam isabetle vurulan terör hedeflerinden yükselen dumanlar, Türkiye’den de izlenebildi.

Haber Tarihi: 12 Şubat 2018 Pazartesi 15:19

YORUM YAZ

 • Osmanlı kadını Osmanlı kadını 9 ay önce
  .....Başlıkta deseniz olmaz mı bugüne kadar olan şehit sayımız diye?
 • Mustafa Mustafa 9 ay önce
  Bu haberin başlığına "bu güne kadar" ibaresini eklemek çok mu zor. Yüreğimize indiriyorsunuz.
 • YB53YB539 ay önce
  Allah ordumuza güç kuvvet versin,Milletimizin başı sağolsun. 1369 soysuza karşılık 1 mehmetçiği bile çok görürüz lakin o kadar kahpece davranıyor ki teröristler inşallah daha fazla şehit vermeyiz. Bu kadar kahpelik az görülür bir hadisedir. Teröriste terörist demeyen, ordumuzun başarılı olmasını istemeyenpolitikacı,memur,işçi,emekli...kim varsa bu devletten ekmek yemesin. Hepsi tarümar edilip devletten atılsın. Yoksa dayanacak gücümüz de irademiz de kalmadı. Yoksa münferit olaylar çıkabilir, millet bu soysuzlara, soyu bozuklara gereğini yapar...
 • AhsenAhsen9 ay önce
  Müslüman ülkeler birleşip muazzam bir güç oluşturmadıkça, emperyalistler böl, parçala, yut emel ve entrikalarından asla vazgeçmeyecektir.

Günün Karikatürü

17 Kasım 2018