TSK, terör örgütü PYD'yi vuruyor

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'de ÖSO birliklerine saldıran terör örgütü PYD'yi vurmaya başladı. Um Huş, Um el Kura ve El Hasiye'de PYD'ye ait noktalar karadan ve havadan ateş altına alındı.

19 Ekim 2016 Çarşamba 23:41
TSK, terör örgütü PYD'yi vuruyor

Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütü DAEŞ karşısında 152 yerleşim birimini özgürleştiren TSK-ÖSO ittifakının ilerleyişi sürerken, terör örgütü PYD, ÖSO mevzilerine havan ve roket saldırıları başlattı.
Dün Suriye'de Tel Malid ve Seyit Ali köylerinde 2 ÖSO askerini havan saldırısıyla şehit eden PYD, bugün de DAEŞ'te kurtarılan köylerde ÖSO birliklerine saldırdı.

Havadan ve karadan vuruldu

TSK'ya bağlı kara ve hava unsurları akşam saatlerinde PYD'nin işgalinde olan Um Huş, Um el Kura ve El Hasiye'deki terör örgütüne ait noktaları vurdu.
Hasecik ve Halisa köylerini işgal eden PYD ile ÖSO güçleri arasında da çatışmalar sürüyor.

ÖSO, PYD'ye karşı saldırı başlattı

Özgür Suriye Ordusu'na bağlı 55 Tugay ise Tel Rıfat kasabasında 8 aydır suren PYD işgaline son vermek amacı ile terör örgütüne saldırı başlattığını duyurdu.

Haber Tarihi: 19 Ekim 2016 Çarşamba 23:41
 • Gurkan KurtGurkan Kurt10 ay önce
  Vurdugunuz gol olsun aslanlarim...
 • MUSTAFAOGLU MUSTAFAMUSTAFAOGLU MUSTAFA10 ay önce
  hayde koclar ALLAH CC yar ve yardimciniz olsun su kahpe Satilmis seytana tapan yezidi bozmalarini tümüyle cehennemin dibine gönderin GAZANIZ MÜBAREK OLA
 • BfBf10 ay önce
  inşAllah devamıda gelir...
 • Lütfü sadıkoğluLütfü sadıkoğlu10 ay önce
  Allah yar ve yardımcınız olsun pislik temizlemek güzel şey
 • Mustafa.yalazaMustafa.yalaza10 ay önce
  Şerefzizleri.gebertin.allah.sizinle.olsun