TSK oraya konuşlandı, terör örgütü YPG tutuştu

TSK'nın İdlib'e girip Afrin yakınlarında bir noktada konuşlanmasıyla panikleyen YPG terör örgütünden ilk açıklama geldi.

13 Ekim 2017 Cuma 21:38

Türkiye ile birlikte hareket eden Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) yetkililerinden Mustafa Sejari, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Astana anlaşması çerçevesinde bölgenin Rus ve rejim bombardımanından korunması, terör örgütü PKK’nın uzantısı YPG’nin gayri meşru toprak elde etmesinin engellenmesi için bölgede olduğunu belirtti.

Türk konvoyunun YPG'nin kontrolündeki Afrin ve muhalif kontrolündeki topraklara hakim olan Şeyh Barakat bölgesine ilerlediklerini kaydetti.

TERÖRİSTLERİN AKDENİZ HAYALLERİ SUYA DÜŞTÜ

Sejari, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG’nin Akdeniz’e yönelik bir hücumunun önlenmesinin önemli olduğunu belirterek "Bugün ayrılıkçıların denize ulaşma, önce İdlib’e sonra Ciş el Şakur’a ve sahildeki dağlık bölgeye ulaşma hayalinin bir hayale dönüştüğünü söylebiliriz" dedi.

YPG'DEN İLK AÇIKLAMA

YPG teröristleri ise Türkiye’yi Afrin’e yönelik tehdit edici eylemlerde bulunmakla suçladı. Fransız haber ajansına (AFP) göre Twitter’dan açıklama yapan YPG, "Türkiye İdlib’te herhangi bir şeyin peşinde değil, ancak Afrin’e yönelik bir kuşatma, bölgede yeni bir savaşı ateşleyebilir" tehdidinde bulundu.

Haber Tarihi: 13 Ekim 2017 Cuma 21:38
 • Çetin direkÇetin direk3 gün önce
  Amin
 • cemaleddincemaleddin3 gün önce
  H.S.: Rabbim bir toplugu bir ceza verecekse onlari Türklere musallat eder ve Türkler onlara adelet ile galebe gelir. Insaallah ABD+Israil+AB nin zulm ü yakinda yikilacaktir.
 • HudavendigarHudavendigar3 gün önce
  haydı Mehmedim göğsümüzü kabartin
 • Ömer halis Ömer halis 3 gün önce
  amerika ve köpekleripkk ypg
 • Evren aksoyEvren aksoy3 gün önce
  Yeni bir savaşın fitili ateşlenecekse ateşlenir kaderimizde savaş var deriz Allah'a tevekkül ederiz.
 • AlpAlp3 gün önce
  YÜCERABBİMİZ ASKERİMİZİ MUZAFFER,DÜŞMANLARIMIZI MAĞLUB EYLESİN.
 • ikraikra3 gün önce
  Korkunun ecele faydasi yok..bu is etek giyip,hendek kazip masum halkin arkasina saklanmaya benzemez. İste er meydani.. İnlerinize girilecek.nokta...kacanpensilcanya,yada kisa yoldan israile..