TSK ve ÖSO birlikleri Kude köyünü ele geçirdi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) Afrin'de terör örgütlerine yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bir köyü daha ele geçirdi. Kude köyünün de teröristlerden temizlendiği bildirildi.

14 Şubat 2018 Çarşamba 14:55
TSK ve ÖSO birlikleri Kude köyünü ele geçirdi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) Afrin'de terör örgütlerine yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kude köyünün de teröristlerden temizlendiği bildirildi.

Bölgedeki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, TSK ve ÖSO, Afrin'in kuzeybatısındaki Racu beldesine bağlı Kude köyünü PYD/PKK'dan kurtardı.

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana PYD/PKK işgalindeki Afrin'in 5 beldesinde biri belde merkezi, 36'sı köy, 3'ü köy altı yerleşim ve 14'ü stratejik dağ veya tepe olmak üzere 54 noktayı örgütten kurtarmış oldu.

Teröristlerden temizlenen yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle:

"Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz ve Ömer Simo köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Edamanli, Kude, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana ve Kırmızı köyleri, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Arşali, Muhammediye köyleri ile Mersides, Nisriyye ve Amara Tepesi; Şeran beldesinde Burseya Dağı, Serincek, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sirgaya Tepesi."

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 14:55

YORUM YAZ

  • ENGİN CANENGİN CAN1 yıl önce
    UFAK UFAK BEKLEYE BEKLEYE OLMAZ. ADAM AKILLI SALDIRIP YOK ETMEMİZ LAZIM ORALARI. KARŞIMIZDAKİ HAİNLER KENDİNİ Bİ HALT SANCAK.TURK ASKERİ GELEMİYOR BAKIN DİYE KENDİLERİNİ GAZA GETİRECEKLER.BASKIN BASANINDIR. GİRİP YOK EDİN HEMEN.
  • Ömer halis Ömer halis 1 yıl önce
    ARKADAŞLAR DUYARLI OLALIM DİKKAT! !!! ASKERİMİZE DESTEK OLMAK İÇİNMEHMETÇİK YAZIP 2582'YOLLAYALIMBUNU YAPARAK MEHMETÇİK VAKFINA 10 LİRA YARDIMDA BULUNABİLİRİZ

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Şubat 2019