TSK bölgeleri teröristler tarafından işaretlendi

Türkiye, İdlib intikaliyle YPG’nin kontrolündeki Afrin sınırında 14 noktada gözlem üssü oluşturdu. Terör örgütü ise bölgeleri haritada işaretledi.

11 Kasım 2017 Cumartesi 16:35
TSK bölgeleri teröristler tarafından işaretlendi

Bu noktalar, ABD’ye ait, ancak terör örgütü YPG’lilerin de kullandığı anlık haritada işaretlendi. TSK’nın üstlendiği noktalara “terörist el Nusra- ÖSO – Türkmen el kaidesi TC” yazıldı.

ABD’nin terör örgütü YPG’den aldığı verilerle hazırladığı değerlendirilen, bölgedeki tüm değişikliklerin harita üzerinde güncel olarak gösterildiği bir internet sitesinde TSK’nın gözlem üssü kurduğu noktaların tek tek etiketlendiği ortaya çıktı.

TSK Bölgesi̇ mavi̇ye boyandı Dijital haritada TSK’nın terör örgütü YPG işgalindeki Afrin’e sınır olan bölgede 12 gözetleme noktasında konuşlandığını gösteren bölge maviye boyandı.

Sınırda geniş bir alanda konuşlandığı görülen TSK’nın, Afrin’e hakim tepelerde kurduğu gözetleme üssleri de haritada işaretlendi. Ancak bu noktaların “terörist el nusra-öso-türkmen el kaidesi tc”etiketiyle adlandırılması dikkat çekti.

İDLİB Geneli̇nde HTŞ eti̇keti̇ İdlib genelinde ise “tahrir al şham” etiketi kullanıldığı görüldü. Haritaya göre TSK’nın konuşlandığı noktalar Dar Ta’izzah, Atimah camp, Atimah, Qah, Salwa, Zarzitah, Qaturah, Dayr Sim’an, Tal’Adeh, Turmanin, Al Baytarun, Tannurah, Ash Shaykh Barakat, Şah Süleyman Army Base (Ordu Üssü).

AFRİ̇N HAREKETİ MASADA

Afrin’i gözlem noktalarından takibe alan TSK, operasyon hazırlıklarını sürdürüyor. ABD’ye YPG’nin Türkiye için tehdit oluşturduğu anlatılıyor.

Rusya ile yapılan görüşmelerde ise Afrin ve Münbiç’teki YPG varlığının sona erdirilmesi için harekete geçileceği belirtiliyor. Terör örgütü YPG’nin ise yaklaşık 8 aydır İdlib sınırına yığınak yaptığı biliniyor.

TSK’nın gözlem noktalarına yerleşmesinin ardındna ise bölgedeki gençleri silah altına aldığı ve köylülere silah eğitimine başladığı basına yansımıştı.

Haber Tarihi: 11 Kasım 2017 Cumartesi 16:35

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    12 Aralık 2018