Trump'ın bakanı endişeli! Gölge düşürüyormuş

Zeytin Dalı Harekatı'nın devam ettiği bu günlerde YPG'nin zor duruma düşmesi, başta ABD olmak üzere ve terör sevici müttefiklerini de telaşa sürükledi.

13 Şubat 2018 Salı 19:31
Trump'ın bakanı endişeli! Gölge düşürüyormuş

ABD, YPG'nin Zeytin Dalı Harekatı karşısındaki durumundan dolayı endişeli tavrını sürdürüyor. Her fırsatta Türkiye'yi telkin eden ABD yönetimi her kademesinde Türkiye'ye yönelik mesajlar gönderiyor.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson Kuveyt'te yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

DEAŞ MÜCADELESİNE GÖLGE DÜŞÜRÜYOR

Tillerson, bir terör örgütü olan DEAŞ'ı bir başka terör örgütü olan PYD/YPG/PKK unsurları ile bitirilmesi konusunda en ufak bir değerlendirme dahi yapmazken, Türkiye'nin; hain terör örgütleri olarak gördüğü PYD/PKK'yı bitirmeye yönelik hamlesi'nin DEAŞ mücadelesine gölge düşürdüğünü belirtti.

Tillerson, harekatın ABD'nin öncülüğündeki koalisyonun DEAŞ savaşından dikkatlerin dağılmasına ve uzaklaşmaya yol açtığını savundu.

DSG'YE DARBE KORKUSU

YPG/PYD unsurlarının oluşturduğu koalisyonun omurgası olan DSG birliklerine karşı etkin bir mücadele veren ve bölgedeyi temizleme yolunda önemli adımlar atan Türkiye'ye Tillerson, DEAŞ'ın yeniden canlanabileceği vurgusunda bulundu.

Tillerson, Zeytin Dalı Harekatı için ''Bizim Suriye'nin doğusunda DEAŞ'ı yenmek için verdiğimiz savaştan uzaklaşmalara yol açtı'' dedi. ABD Dışişleri Bakanı, harekatın ayrıca, Suriye'nin doğusundaki Demokratik Suriye Güçleri (DSG) birliklerinin Afrin'e kaymasına yol açtığını dile getirirken, yine sükunet çağrısında bulundu.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Şubat 2018 Salı 19:31

YORUM YAZ

 • OğuzsoyluOğuzsoylu1 yıl önce
  yani demek istiyorki eğer çekilmezseniz deaş itlerimizi o bölgeye göndeririz , yüzsüz pez....nkler.
 • ssseeessseee1 yıl önce
  ARTIK BIZE AKIL VERMEYI BIRAKIN SIZ KAC TANE DEAS LI TERÖRISTI ÖLDÜRDÜNÜZ ????ULAN YALAN SÖYLEYENIN BIZIM BOS LAFLARA KARNIMIZ TOK DEAS ORADA SIZDE ORADASINIZ VURUN O ZAMAN ELINIZI TUTANMI VAR AMA GAZIN AYAGI ÖYLE DEGIL SIZ BIZI HALA OYALAMAK ISTIYORSUNUZ SIZE INANANIN TÖVBE TÖVBE KAFIR SÜRÜSÜ
 • BozoğluBozoğlu1 yıl önce
  Vema rameyte iz rameyte vema kinnallahe rana yarap mehmetciğimizin atmış olduğu mermilerikafirlerin tam kafasına isabet ettir..
 • AhmetAhmet1 yıl önce
  Bu dangalak ABD liler kaç tana DEAŞ lıyı yok etmişler, masal anlatıyorlar. Deaş yerli halkı yok ediyor, pkk deaş ı yok ediyormuş gibi o bölgeye geliyor, deaş orayı pkk ya teslim ediyor. Al gülüm ver gülüm. Ben şimdiye kadar ypg/pkk şu kadar deaş lıyı yok etti diye duymadım
 • Lâ TahzenLâ Tahzen1 yıl önce
  Bir BİZ vardık CİHANDA, birde küffâr. Alayınız gelin şerefsizler...
 • DADAŞDADAŞ1 yıl önce
  şerefsiz abd ne alçak devletsiniz.tam bir terörist devletsiniz.bakın terör örgütlerle müttefiksiniz.
 • Gurbetçi Gurbetçi 1 yıl önce
  Hangi Deaş? ABD ve İngiltere'nin birlikte kurup sonra terör örgütü diye ilan ettikleri arkasından kendi kurdukları PKK'yı bu deaşı yok etme palavrasıyla ypg pyd ve son olarak sgd adı altında guruplandırarak sikahlandırıp savaşmadan sivilleri katlederek bölgeyi bu kurdukları alfabede harf bırakmadıkları isimler altındaki terör örgütlerinden mi bahsediyor bu terör devleti sözcüleri. Oldu kaygılarınızı dikkate alırız tıpkı sizinteröristlere silah vermiyoruz dediğiniz gibi. Sahada açık açık söylenmesede ABDye AB'ye karşı bir savaşımız var. Siz hepiniz bir biz bir bu saatten sonra o bölgede güçler konuşacak laf faslı bitmiştir öyle terörist kıyafeti giydirdiğiniz askerlerle biz değiliz masalını yemiyoruz
 • abdoabdo1 yıl önce
  terörist yahudi ısraelin sömürge p..çi yahudilerin yönetimindeki abd kimle soyunduysan onunla (YPK - PKK) giyin. onlar pkk lılar senin arkandaki probleminicanıtın haarrrtt misali çözsün şerefsiz p..çler

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Şubat 2019