ABD'nin yeni hedefi Pakistan

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Pakistan'a olan yaklaşımı sertleştirme kararı aldığı iddia edildi. ABD'nin 16 yıllık Afganistan stratejisini yeniden gözden geçiren Trump yönetiminin Pakistan'a olan yaklaşımını sertleştirme kararı aldığı öne sürüldü.

20 Haziran 2017 Salı 15:40
ABD'nin yeni hedefi Pakistan

Son günlerde ABD'nin Afganistan politikasını gözden geçiren ve yeniden değerlendiren Donald Trump yönetiminin, Pakistan'a yönelik yaklaşımını sertleştireceği iddia edildi.

Reuters'ın haberine göre, Pakistan merkezli militanların komşu Afganistan'da gerçekleştirdikleri saldırıları değerlendiren Trump yönetimi, konuyla ilgili sert önlemler almaya karar verdi.

ÖNLEMLER ÜZERİNDE TARTIŞTILAR

Beyaz Saray'ın Pakistan'da insansız hava araçlarıyla yapılan saldırıları genişletme, Pakistan'a yapılan yardımları kısıtlama ve ABD'nin NATO üyesi olmayan önemli müttefik olarak gördüğü ülkeyle diplomatik ilişkilerin seviyesini düşürme gibi bir takım önlemler üzerinde tartıştığı belirtildi.

TALİBAN'I BAHANE ETTİ

Haberde, ABD'nin Afganistan'da 16 yıldır sürdürdüğü savaştaki stratejisini değerlendiren Trump yönetiminin, Taliban'ın Pakistan'daki güvenli mağaralarda saklandığı ve bu yolla Afganistan'da birçok eylem gerçekleştirdiği sonucuna ulaştığı ifade edildi. Ancak Beyaz Saray'ın Pakistan'la ilişkileri kırmak istemediği ve daha geniş bir işbirliği için İslamabad yönetimine olan yaklaşımını değiştireceği bildirildi.

PAKİSTAN'A AYAR!

Konuyla ilgili konuşan bir ABD'li yetkili, "Şu ana kadar Pakistan'la ilgili stratejimizin ne olduğunu hiç açıkça belirtmemiştik. Bundan sonra açık bir şekilde Pakistan'dan ne istediğimizi söyleyeceğiz." ifadeleirni kullandı.

 

Haber Tarihi: 20 Haziran 2017 Salı 15:40
 • Zeki gumZeki gum1 ay önce
  Abd nin başına kim gelirse gelsin ilk isleri müslümanlarıbir birilerine kıstırıp ganimet alalım gayretindeler.
 • AsenaAsena1 ay önce
  Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz. Gün gelir sizin defterinizi bir düren çıkar.
 • .kandemir.kandemir1 ay önce
  abd pskolojik baskı uyguluyor ve devletler arasında fitne yaparak kendi çıkarları doğrultusunda eylemler yapıyor
 • Hamdi UsluHamdi Uslu1 ay önce
  Ruslar Afkanistanda yıkıldı Amerikada inşaALLAH Pakistanda yıkılır ha gayret küflü gavur
 • vatansevervatansever1 ay önce
  Pakistan katara 20.000 asket gonderiyorum dedi..kuyruk acisi ondan..afganistanda 16 yildir savasiyormus..ne elde ettin?kan ve gozyasindan baska?pakistana dokunursan turkiyeyi direkt karsinda bulursun..eceli gelen kopek..
 • vatandasvatandas1 ay önce
  Kızıl ukala domuz gücü muslumanlara yeter kuzey kore ve rusya ya gelince yan çizer allahimin gazabi abd israil ve tüm ab ülkelerinin üzerine olsun insallah
 • gevreligevreli1 ay önce
  Vız gelir tırıs gidersin kefere,meydanı boşmu buldun.nirkaç bedeviyi arkana alarak müslümanlara kafamı tutacağınısanıyorsun.
 • hamidohamido1 ay önce
  Ne yapsan etse de big şeytan devletini çöküp parçalanmaktan kurtaramayacaksın
 • turkturk1 ay önce
  ABD GERCEK MUSLUMA NULKELERI YOK EDIYOR SAHTELERINI ISE KULLANIYOR BASTA ARABISTAN BAE FELAN FILABNSIDIKLI MUSLUMANALRAMA SAVASLAR YAKINDA BASLAYACAK
 • cemaleddincemaleddin1 ay önce
  Silah sanayisinin verdigi güc bunlari cildiriyor. Yakinda daha cok sapkinliklarini görürüz. Beyaz irk neticededamarina basildiginda = ss li olabiliyor.
Daha fazla yorum göster (1/10)