Trafik sigortasında yeni model

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, katıldığı bir televizyon programında zorunlu trafik sigortası için yeni düzenleme yaptıklarını söyledi.

17 Şubat 2017 Cuma 13:30
Trafik sigortasında yeni model

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, trafik sigortası sisteminde yeni bir düzenleme üzerinde çalışıldığını açıkladı. Şimşek, yeni sistemde arabadan çok sürücünün sigortalanması gerektiğini söyledi.
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, NTV yayınında ekonomi gündemine ilişkin soruları yanıtladı.

Trafik sigortasında yeni model üzerinde çalıştıklarını açıklayan Şimşek şunları söyledi:

"Sistemin şöyle bir eksikliği var, trafik sigortası zorunlu bir sigorta. Sizin karşı tarafa vereceğiniz zararı karşılamak için düzenlenmiş. Dolayısıyla arabadan çok aslında şoförün sigortalandırılması lazım. Arabanın sigortası var, deneyimsiz şoföre al sür diyorsunuz. Primleri yükselten bu tür faktörler var. Hazine'ye söyledim çalışıyorlar. İngiltere'de sürücünün sigortalandığı bir sistem. Sadece taşıt değil sürücünün de risklerini göze alan sistem. Bu muhtemelen kaza ve zarar sayısını azaltır, primleri aşağı çeker."

Haber Tarihi: 17 Şubat 2017 Cuma 13:30

YORUM YAZ

 • bahtiyarbahtiyar1 yıl önce
  Bakalım milleti gine neyle uğraştıracaklar
 • AliAli1 yıl önce
  E yani hele şükür.ama olumlu olan bu adım sözde kalmaz inşallah
 • çaplı çaplı 1 yıl önce
  herhalde yaşlıları cezalandıracaklar. hangi sigorta yaşlıya sigorta yapar?.18 yaşındakine seçilme hakkı veriyorsunehliyet vermiyorsun.18 yaşında bir milletvekili bir mororsiklet ehliyetini alamayacak .her kalkıldığında yeni bir şey icat ederseniz sonra içinden çıkılmaz sayın bakanım ...
 • Yandı KıratlıYandı Kıratlı1 yıl önce
  Kazaları acemilerden ziyade çakal tavırlı şımarık sürücüler yapıyor. Yaptıkları veya sebep oldukları kazalar da acemi kazasından çok daha ağır.
 • ADEM YAĞCIADEM YAĞCI1 yıl önce
  Katılıyorum kıratlı
 • murat kalkanmurat kalkan1 yıl önce
  niye zorunlu oluyor..........size ne benim kazamdan...........herifler dükkan açıyor para basıyorneymiş ya kaza geçirirsen.......... sırf milleti soyma başka bir şey değil ..... devletin acilen buna el atması gerekir devlet kurumlarının bu işi yapması gerekir................ sigorta şirketleri habire ihya ediliyor...............
 • ErsinErsin1 yıl önce
  Önceden 2 kişi kullandığımız arabanın sigortasına 1000 tl ödüyorduk şimdi 2 kişiye sigorta yaptırıp 700 700 ödetirsiniz genr kaybeden biz oluruz yazık... Eğer bizi düşünüyorsanız şu fahiş sigorta fiyatlarını düşürün. 5 yıldır kazasız kullandığımız araca 1000 tl nedir kaskosu bile 1200 tl tutuyor.
 • lazerollazerol1 yıl önce
  bin tl lik hasarı 6-7 bin tl ye gideren yetkili servislerin hiç kabahati yok !
 • köprülüköprülü1 yıl önce
  almanya daki gib yapilsin ayni arabaya ilk actiran bin oderse on yillik kaza yapmayan soför bes yuz ödüyor
 • MuratMurat1 yıl önce
  Arkadaşlar koyu bir sağ görüşlü olarak şunu iyice anlayın artık.Bunların kılavuzu ingilizler.Hangi kanunu çıkarsalar ingilizlerde de böyle diyorlar.Gidin bi londraya ingiliz bulamazsın.Ya hintli ya pakisdtanlı ya suudi.Yakında onlarda olan kelle vergisinide çıkarırlar.....Bagkurluya iflas sigortası çıkardılar en fazla yarısıni dagıtacaklar.Bi köprü yapıyorlar dunya fiyatlatlarınin 4 kati.Otodan otv alıyorlar benzeri dünyada yok.Elektrigi suyu benzini saymıyorum bile.Caddeler heryer ispark oldu.Hazineye girdiymis.Bi metro yapıyorlar minibusten pahalı tasıyorlar.Hergun bi vergi uydurup olan vergilerinde oranini artiriyorlar.Her bir suriyeliye Aylık 600 tl yani 5 kisilik aileye 3000tl harciyor.Emekliye gelince 1350tl.Bu dağıttığınız parayıda bi referanduma götürüründe göreyim...Allah aşkınagaza gelmeyin.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü