Trabzon'un güzelliğini havadan seyredin

Trabzon'un en gözde mekanları arasında yer alan Boztepe, birçok ziyaretçinin akınına uğramaktadır.

12 Şubat 2018 Pazartesi 12:00
Trabzon'un güzelliğini havadan seyredin

Boztepe, Trabzon şehrinin üzerinde inşa edilen turistik bir yerdir. Burada yaşayan yöre halkı ve gelen turistlerin vazgeçilmez zevki, manzara eşliğinde semaverde çay içmektir. Boztepe’de şehri kuş bakışı manzara ile izleyebilir, Trabzon’un hava alanından çarşı başına kadar uzanan yerleri gözlemleyebilirsiniz.

 

Özellikle Trabzon’un en işlek meydanını buradan çok net görebilir, bakıldığında şehir içindeki trafiği ve insanları temiz hava eşliğinde izleyebilirsiniz. Giderek gelişen Boztepe, büyük bir semt olma yolunda hızla ilerlemektedir. Tamamen turistlere yönelik, rahatça kalma imkanı bulacağınız bu yerde, apart şeklinde hizmet veren konaklama yerleri ve aylık, günlük kiralayabileceğiniz evler bulunmaktadır.

TRABZON BOZTEPE'YE NASIL GİDİLİR?

Boztepe Trabzon’un merkezinde yer aldığı için burada şehir içi ulaşım otobüsler ve taksiler aracılığı ile yapılmaktadır. İlçe ve köylere ise minibüsler aracılığı ile ulaşım sağlanmaktadır. Boztepe Piknik Alanı’na ulaşım genellikle otobüs hatları üzerinden sağlanmaktadır.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2018 Pazartesi 12:00

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    18 Ocak 2019