THY- Euroleague

Trabzon endüstri üssü oluyor

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), illerinin Endüstri Bölgesi ilan edilmesi için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na başvurdu.

08 Kasım 2017 Çarşamba 10:39
Trabzon endüstri üssü oluyor

Meclis Başkanı M. Şadan Eren ve Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, TR61 Yeşil Endüstri Bölgesi Projesi’nin 4737 Sayılı Endüstri Bölgeleri Kanunu kapsamında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü’ne başvuru evraklarını teslim ettiklerini dile getirdi. Yapılan açıklamada Trabzon’un Endüstri Bölgesi ilan edilmek için müracaat eden ilk il olduğu belirtildi.

2 bin 771 dönüm PROJE ALANI

Suat Hacısalihoğlu yaptığı değerlendirmede, “Özel sektörün geleceğe dönük yatırım programlarını dikkate almak suretiyle burada kendilerini özellikle teknolojik yatırımlara hazırlamaları çok çok önemli bir konu. Bu nedenle tüm iş camiamıza yeniden sesleniyorum; yerel yatırımcılara ayrılan belli bir bölüm var. Bu yerlerin dolacağına inanıyorum. Yoksa buralar boş kalırsa bu yatırımın da anlamı olmaz. Toplam alanımız bin 800 dönümdü. Bakanımızın ısrarı üzerine alan büyütüldü ve son olarak 2 bin 771 dönüm olarak projelendirildi. İleride burada bir liman kurulduğu takdirde, yanaşacak büyük gemiler 22 metrelik derinliğe ihtiyaç duyduğu için tüm bu çalışmalar yapıldı” dedi.

Haber Tarihi: 08 Kasım 2017 Çarşamba 10:39

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    16 Ekim 2018