Topuz'un oğlu da bu işin içinde

Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, ABD Konsolosluğu'nun, Metin Topuz’un oğlunu da istihdam ettiğini belirtti.

13 Ekim 2017 Cuma 07:05
Topuz'un oğlu da bu işin içinde

Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, bugün yayınlanan yazısında ABD Konsolosluğu'nun, Metin Topuz’un oğlu Cem Topuz'u da istihdam ettiğini belirtti.

İşte o yazı:

Dört gözle hafta sonu Türkiye’den ayrılmasını beklediğimiz John Bass, her ne kadar lafı eveleyip gevelese de ABD ile vize krizine neden olan ‘ajanlar’ın kimlikleri ve ilişkileriyle ilgili her geçen gün çok ilginç bilgilere ulaşıyoruz.

Bass, ‘kimseyi saklamıyoruz’ diyerek üstünü örtmeye çalışsa da, konsoloslukta saklanan N.M.C de en az Metin Topuz kadar kritik bir isim. İstihbarat ve operasyon birimlerinde çalışan FETÖ’cü polislere teknik-takip eğitimleri verdiği iddia edilen N.M.C, hedefleri belirleyen kişi.

Savcılık kaynakları, MİT TIR’ları kumpasını organize eden ‘imamlar’ın konsolosluk içinde Metin Topuz’la birlikte N.M.C. ile telefon irtibatına geçtikleri ihtimali üzerinde duruyor.

HAYALET GİBİ GİRMİŞ

Bu arada, bir diğer kritik isim Metin Topuz’un emniyet içersindeki tüm ilişkileri de didik didik ediliyor.

17-25 Aralık sivil darbe girişiminin baş aktörü polis müdürleri Yakup Saygılı, Mahir Çakallı, Mehmet Akif Üner, Yasin Topçu ve Zekeriya Öz ile ilişkisi net olarak tespit edilen Topuz’un, Vatan Caddesi’nde ne zaman, nereye, kime geldiği araştırılıyor.

Topuz bu isimlerle sadece telefonla görüşmedi. Sıkça yüz yüze de görüştü. Ziyaretçi kayıtlarına bakıldığında Topuz’un adına rastlanmadı. Özel misafir olarak arka kapılardan, otopark asansörlerinden içeriye alındı. Kim olduğu, kime geldiği ziyaretçi defterine hiç işlenmedi.

Konuyla ilgili son bir not daha! ABD Konsolosluğu, Metin Topuz’un oğlu Cem Topuz’u koruma görevlisi olarak istihdam ediyormuş! Yani Topuz sevgisi babayla sınırlı değilmiş!

Haber Tarihi: 13 Ekim 2017 Cuma 07:05
 • hakanhakan3 gün önce
  Babasınında bebesininde, hooocası fetula güleninde onu seven ve muhabbet edenlerinde, abd nine ab   kahrolsun
 • Azmi DeğirmenciAzmi Değirmenci4 gün önce
  Adamdaki tipe bak!..Kekilli, bıyıklı, sinekkaydı traş!.. Kahveme gelse hemen dışarı atarım!
 • AAAA4 gün önce
  ÜLKEMİZDE HAİN ÇOK ÇÜNKÜ HAİNE ÇOK TALEP VAR KÖTÜ TARAFI BİRDE HAİNLİK PİRİM YAPIYOR YANİ HAİNLERİN SONUNUN KÖTÜ OLDUĞUNA DAİR BİR ÖRNEK YOK APO FETO HAPİSHANELERDE OLAN O KADAR FETOPKK BESLENİYOR VE BİRDE BURALARI SİYASİ EĞİTİMLERİ TAMAMLAMAK İÇİN OKUL GİBİ KULLANIYORLAR VE BU MİLLETİN TEMİZ EKMEĞİYLE BESLENİYORLAR BUNLAR SONLARININ İDAM OLDUĞUNU BİLSELER BÖYLE RAHAT OLURLARMI HAİNLİK PİRİM YAPMAZ İDAM OLSA BU ŞEREFSİZ HAİNLER SAPIKLAR UYUŞTURUCU SATICILARI BOZUKLARIN İDAM EDİLİPTE İÇİMİZDE OLAMADIĞINI DÜŞÜNÜN AL SANA TEMİZ TOPLUM
 • alaettin alaettin 4 gün önce
  EVET ÇORAP SÖKÜLUYORBUDAABDNİN UYKUSUNU KAÇIRIYOR FETO KADARÖNEMLİ HATTA DAHA ÖNEMLİ ÇÜNKÜ DİREKMENABDKONSOLOSLUĞUNA OLDUĞU İÇİNDİ FETOABDDEVLETKAPISINDA BİR EŞİK GERİDEBU İPİGEVSETMEDEN ÇEKMELİ 
 • ihsanihsan4 gün önce
  bunlar abd casusları belli vatan haini idam nerde idam meclis vebal altındasın
 • Alparslan1071Alparslan10714 gün önce
  Sülale boyu hain....Abd uşakları.....Tipik fetö eniği....
 • SevdaSevda4 gün önce
  Cok yerinde tesbit etmiş yazar Oglu içinde oldugu gibi Bacanbagıda olayın içinde.Bacanagının kardeşide ABDelciliginde calışıyor.