TIME'dan alçaklık! Erdoğan'ı Cancık'ın ağzından tanıttı

Time Dergisi, "Dünyanın en etkili 100 ismi" arasında gösterdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kendi sığıntıları olan Alman soytarısı firari Can Dündar'a anlattırdı.

20 Nisan 2017 Perşembe 22:52
TIME'dan alçaklık! Erdoğan'ı Cancık'ın ağzından tanıttı

Time Dergisi'nin "Dünyanın en etkili 100 ismi" öncüler, devler, sanatçılar, ikonlar ve liderler olmak üzere 5 kategoriye ayrıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da liderler kategorisinde yer aldı. Fakat övmek için değil.

Türkiye'nin makus tarihini değiştiren ve Türkiye Halkı'nın %50'den fazlasının destek verdiği Erdoğan'ı diktatör olarak gösterdiler.

24 kişinin yer aldığı en etkili liderler listesinde Putin ve Erdoğan'ın yanı sıra İngiltere Başbakanı Theresa May, ABD Başkanı Donald Trump, Julian Assange, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ve Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus gibi isimler de var.

YAZI FİRARİ CAN DÜNDAR'DAN

Dergi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tanıtım yazısını ise firari Can Dündar'a yazdırdı. Dündar yazısında ise 2001 yılındaki kriz sonrası dini siyasi amaçlarla sömürdüğünü yalanlarını söyleyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iktidara böyle geldiği yalanlarını savurdu.

Dündar yazının devamında, Erdoğan'ın "Müslüman demokrat" cephesini kabul etmeye gönüllü Batı tarafından desteklendiğini, 15 yılda altı seçimi kazandıktan sonra güç sarhoşu olduğunu ve kendisi dahil düzinelerce gazeteciyi tutuklattığı iftiralarını yazdı.

İftiraları bu kadarla da sınırlı kalmayan firari Can Dündar, 15 Temmuz sonrasında ise 70 binden fazla insanı hapise attırdığı yalanlarını da savundu.

Haber Tarihi: 20 Nisan 2017 Perşembe 22:52

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü