Terörü lanetleyemeyenler devleti lanetleme seansında

Parti liderlerini, konuşurken sorumlu davranmaya davet eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, terörü lanetleyemeyenlerin devleti lanetleme seansına başladıklarını belirterek, “Terör örgütüne ‘lanet olsun’ diyemeyenler, devleti-ülkeyi lanetlemeye başladılar” diye konuştu.

17 Ekim 2015 Cumartesi 07:47
Terörü lanetleyemeyenler devleti lanetleme seansında

BURSA - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Terörü lanetleyemeyenler, devleti lanetleme seansına başladılar. Terör örgütüne ‘lanet olsun’ diyemeyenler devleti, ülkeyi lanetlemeye başladılar” dedi.

Davutoğlu, partisince Bursa Gökdere Meydanı’nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Davutoğlu, yaptığı konuşmaya tüm Bursa’yı selamlayarak başladı.

“Bu şehir tarihin en büyük medeniyetlerinden birinin doğduğu, inkişaf ettiği çınar gibi büyük bir şehirdir” diyen Davutoğlu, bu nedenle Bursa’ya “ulu şehir” dediğini vurguladı.

Bursa’da herhangi bir seçim yapmak için bir araya gelmediklerini söyleyen Başbakan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün burada huzurumuzu, istikrarımızı, kardeşliğimizi bozmak isteyenlere inat, Türkiye’nin geleceğine inancımızı haykırmak için toplandık. Bunun için Bursa’yı seçtik çünkü Bursa bizim ruhumuzun, cesaretimizin, birliğimizin sembolüdür. Bugün burada can almayı, namertçe tuzak kurmayı, haince saldırmayı içlerine sindirebilen, insaf yoksunlarına karşı insanlığı savunmak için bir araya geldik. Bugün burada kötülüğe karşı iyiliğin, yalana karşı doğruluğun, namertliğe karşı mertliğin sesi olmak için bir araya geldik ve bugün burada Türkiye’ye, milletimize, kardeşliğimize kast edenlere karşı en gür şekilde ‘Kardeşi kardeşten asla koparamayacaksınız, asla bizleri ayıramayacaksınız’ demeye geldik.”

“DİYARBAKIR ULU CAMİSİ’Nİ BURSA ULU CAMİSİ’NDEN AYIRAMAYACAKLAR”

Bursalılara, “Peygamberler şehri Diyarbakır’dan size selamlar getirdim” diyen Davutoğlu, şöyle devam etti: “Diyarbakır Ulu Cami’den Bursa Ulu Camii’ne selamlar getirdim. Her ikisinde de Mescid-i Aksa’nın, Mescid-i Nebevi’nin kokusunu alırız. Şimdi işte buradan hep beraber haykırıyoruz. Diyarbakır Ulu Camisi’ni Bursa Ulu Camisi’nden ayıramayacaklar, koparamayacaklar. 

Teröristler günlük hayatımızın ritmini değiştirmeye, bizi korkutmaya, yıldırmaya çalışıyor. Kim, hangi şekilde gelirse gelsin bütün bu yıldırma çabalarına karşı biz hayatımızın, milletimizin, vatanımızın geleceği konusunda kimseye söz hakkı vermeyeceğiz. Günlük yaşamımızı olduğu gibi sürdürecek, teröristleri hiçbir zaman sevindirmeyeceğiz.”

“MİLLETİN İRADESİNİ İPOTEK ALTINA ALMAYA ÇALIŞIYORLAR”

“Seçim mühendisliği yaparak milletin karar alma iradesini ipotek altına almaya çalışıyorlar. Milletin özgür iradesiyle geleceğine karar vermesinin önüne geçmeye çalışıyorlar.

PKK kahrolsun, DEAŞ kahrolsun, DHKP-C, bütün terör örgütleri kahrolsun. Canlarımızı bizden alan kim varsa hepsi kahrolsun. Bunlar, bu terör örgütleri 7 Haziran’dan itibaren adeta bir yerden emir almışçasına saldırıya geçtiler ve Türkiye’ye hedef seçtiler.

Bugün Suriye’de PYD’ye, PKK ile iş birliği yapan, PYD’ye yardım gönderenlere de buradan sesleniyorum, bizim için DEAŞ ne kadar adi ve alçak bir terör örgütü ise PKK ve onun bağlantıları da aynı ölçüde adi, aynı ölçüde cani, aynı ölçüde katildir.

BİR KEZ DE MİLLETE 'EVET' DEYİN

“Terörü lanetleyemeyenler, devleti lanetleme seansına başladılar. Terör örgütüne ‘lanet olsun’ diyemeyenler devleti, ülkeyi lanetlemeye başladılar” diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Seri katil, Diyarbakır’da bir çorbacıda çorba içen Osman Beyi, ona hizmet eden Şeyhmus’u katledenlerdir. Biz ise kalpleri kalplere bağlayan seri muhabbetin sözcüleriyiz.”

“Bugün bu hükümette bütün partilerin olması lazımdı. Gelmediler. Sorumluluk paylaşmaya gelmediler. Terörle mücadeleyi beraber vermeye gelmediler.  (Bahçeli’nin sözleri) Dün, dahi ‘hayırda, hayır vardır’ diyor. Bir kez de millete ‘evet’ deyin. Bir kez de ‘gelin şu sorumluluğu paylaşalım’ dediğimizde ‘evet’ deyin. Bizim için hayır da hayır yok. Bizim için evet de hayır var, milli iradeye ‘evet’ demekte, kardeşliğe evet demekte, beraberliğe, birliğe ‘evet’ demekte hayır var.”

Haber Tarihi: 17 Ekim 2015 Cumartesi 07:47

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    21 Ekim 2018