Teröristbaşı Gülen'e sponsor şoku

FETÖ'nün ABD yapılanmasının 'Uluslararası Dil ve Kültür Festivali' adı altında organize ettiği etkinliğe sponsor olacağı açıklanan iki Amerikan firması, sponsorluktan çekildi.

20 Mayıs 2017 Cumartesi 14:10
Teröristbaşı Gülen'e sponsor şoku

FETÖ'nün başkent Washington'da 22-27 Mayıs'ta düzenleyeceğini ilan ettiği "Uluslararası Dil ve Kültür Festivali" adlı etkinliğin sponsorları arasında gösterilen Virginia eyaletinin Fairfax kentindeki Hyatt Regency Oteli ile Long&Foster emlak firması, sponsorluklarını geri çekti.

Etkinlikle ilgili bilgilerin yer aldığı internet sayfasında nisan ayında Fairfax Hyatt Regency, Fairfax Long&Foster ve basketbolcu Enes Kanter'in isimleri yer alıyordu.

"BU ETKİNLİĞE SPONSORLUK VERMEDİK"

Bu iki Amerikan firmasının neden FETÖ'nün bir etkinliğine sponsor olduğunu sormak için Fairfax'teki Hyatt Regency Otelini arayan AA muhabiri, otelin müdürü ile yaptığı telefon görüşmesinde "otelin böyle bir etkinliğe sponsorluk vermediğini" öğrendi.

Bu etkinliğe katılan bazı kişilerin kendi otelinde konaklayacağını kabul eden müdür, buna karşılık herhangi bir sponsorluk anlaşması imzalamadıklarını ve isimlerinin bir internet sitesinde kullanılamayacağını dile getirdi.

Konuyla ilgili daha fazla yorum yapmak istemeyen otel yetkilileri, olayı soruşturacaklarını ve gerekli tedbirleri alacaklarını ifade etti.

Öte yandan sponsorlar arasında adı geçen diğer Amerikan firması olan Fairfax'teki Long&Foster firmasının ilgili yetkilisine ise ulaşılamadı.

İKİ FİRMANIN DA LOGOSU KALDIRILDI

Ancak, AA muhabirinin yetkililerle görüşmelerinden bir gün sonra ilgili internet sayfasından hem Hyatt Regency hem de Long&Foster firmasının logolarının sponsorlar bölümünden kaldırıldığı görüldü.

Otel yetkilileri konuyla ilgili yorum yapmak istemezken, 1 gün içerisinde söz konusu sayfadan Amerikan firmalarının sponsorluklarının kaldırılması, ilgili kurumların markalarını korumak için adım attığını gösteriyor.

"Uluslararası Dil ve Kültür Festivali" etkinliğinin tarihçesinin anlatıldığı bölümde "Türkçe Olimpiyatlarına" atıf yapılan sitede, düzenleme komitesine dair herhangi bir iletişim bilgisinin yer almaması da dikkati çekti.

Hangi gün hangi etkinliklerin düzenleneceğine dair kapsamlı bilginin de bulunmadığı sitede, 22 Mayıs'ta başlayacak etkinliklerle 20'den fazla ülkeden çok sayıda öğrencinin bir araya geleceği ifade edildi.

Haber Tarihi: 20 Mayıs 2017 Cumartesi 14:10

YORUM YAZ

 • Güney DoğuluGüney Doğulu10 ay önce
  Münafık başı, şetanın işbirlikçisi modası geçmiş balonlarınla kimi aldatacağını sanıyorsun. Her yaptığın proğramlarda çizvit papazlarının ve siyonistlerin desteği var. Mezar bile kabul etmiyecek seni. Hem bu Dünyada ve hemde Ahirette külün bile olmuyacak. Cehennem ateşi bütün günahkarlardan daha fazlası sana dokunacak.Yani yatacak yerin yok büyük münafık.
 • Hasan AliHasan Ali10 ay önce
  Haydi fettoş bunun altında kalma . Topla tüm müritlerini başla beddua seanslarına . Amerikaya tarihinde hiç olmadığı kadar kemik yağsın
 • Murat GitmezMurat Gitmez10 ay önce
  Bu yalancı FETÖ'cülerdeher yol var.Adı geçen Hotel'de sadece bir grup terörist arkadaşları konaklayacak ya; algı oluşturmak için sponsor gibi gösteriyorlar.Benzerini Macaristan - Budapeşte'de de seneler önce yaptılar.Adı geçen Budapeşte'deki Hotel'de ücreti karşılığı organizasyon yaptılar.Sponsor gibi adını da kullandılar.İşleri bu: ALGI oluşturmak.Yalancı bu teröristler !
 • cemaleddincemaleddin10 ay önce
  Ey abd fetö`yü kizdirma yakinda zelzele olur. Mr. Mehdi ütüntüye gelmez.
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 10 ay önce
  Gebersin
 • Betül Betül 10 ay önce
  Kudur daha da kudur
 • BurBur10 ay önce
  Haberi duyan Gülen çıldırdı demişsiniz. Nerden bilebilirsiniz ki? Vahiy pardon vahiy geldi sanırsam size.
 • vatansevervatansever10 ay önce
  Niye akillimiydi ki cildirsin...??

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018