Teröristbaşı Fetullah Gülen'in iadesi ile ilgili kritik gelişme

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ABD Adalet Bakanı ile bugün akşam saatlerinde teröristbaşı Fetullah Gülen'in iadesine ilişkin telefon görüşmesi gerçekleştirecek.

21 Mart 2017 Salı 11:00
Teröristbaşı Fetullah Gülen'in iadesi ile ilgili kritik gelişme

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ AA editör masasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Almanya ve diğer AB ülkelerinden 2007'den 2017'ye kadar iadesi talep edilen 443 kişi olduğunu söyleyen Bozdağ, "Şimdiye kadar bunlardan 12 tanesi bize iade edilmiş, geri kalanlar iade edilmedi. Örneğin Almanya'dan 177 kişinin iadesini talep etmişiz, ikisini bize iade etmiş. Hollanda'dan 11 kişinin iadesini talep etmişiz, bir kişinin iadesi var, Avusturya'dan talep ettiğimiz hiçbir kimsenin iadesi yok. Fransa'dan 32 PKK'lı talep etmişiz, hiçbirinin iadesi yok." dedi.

BU AKŞAM GÖRÜŞECEĞİM

Bozdağ, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesine ilişkin de "Bugün akşam ABD Adalet Bakanı'yla bir telefon görüşmemiz olacak. Bu konuyu tekrar kendileriyle görüşeceğiz. Ayrıca bugün yine Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun da ABD'de, Washington'da bazı temasları olacak. Bu çerçevede büyük ihtimalle Adalet Bakanı'yla da konuşacak, bu konuları görüşme ve oraya birinci elden Türkiye'nin beklentilerini ve hassasiyetleri aktarma imkanı bulacaktır. Biz yeni yönetim döneminde bu konuda yeni bir anlayış beklediğimizi ve farklı bir uygulama olacağı beklentimizin çok yüksek olduğunu her defasında ifade ettik. Umarız beklediğimiz gibi bir sonuç çıkar." diye konuştu.

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 11:00

YORUM YAZ

  • mevlutmevlut1 yıl önce
    ya boşuna uğraşmayın...münafık münafığı, yahudi yahudiyi vermez...feto bir yahudiidr ve asla alamamayacaksınız....uğraşmak için uğraşıyorsunuz....onun yerine okullaara adam gibi milli bir müfredat getirin...ki kesin kalıcı çözüm olsun...şu anda su üstüne yazı yazıyorsunuz...tabi kalırsa...
  • ahmet öztürkahmet öztürk1 yıl önce
    Çokta umrumuzda,biz girmeden siz zaten dağılmış olacaksınız,kokuşmuş zihniyetinizlemi uğraşacağız,ne kadar nazi artığı varsa birleşmiş,fakat birlik içinde beraberliğiniz bitme noktasına gelmiş,ekonominiz çökmüş,mültecilere yapacağınız yardım parasını bile ödeyemiyorsunuz,parasız devlet gereksiz devlet,sizin gibi züğürt ülkelerle işimiz olmaz,biz güçlü bir ülkeyiz,ab ye girme gibi hatada yapmayız zaten,Avrupa'nın aç köpekleri,bizim ordaki vatandaşlarımız olmasa iş gücünüzde yok,açlıktan nefesiniz kokuyor,Aylardır mülteci paralarını bile ödeyemiyorsunuz,paranız yoksa,devletinizi ipotek edin bize ve size para verelim sıkıntı yok,bizde para bol imf ye bile borç para verdik biz,bitik avrupa

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018