Teröristbaşı FETÖ'nün yeni talimatları ortaya çıktı

FETÖ lideri Gülen'in, kripto elemanlarına ifşa olmamaları için verdiği yeni talimatlar ortaya çıktı.

14 Kasım 2017 Salı 20:44
Teröristbaşı FETÖ'nün yeni talimatları ortaya çıktı

FETÖ lideri Gülen'in, kripto elemanlarına ifşa olmamaları için verdiği yeni talimatta "kimlik taşımayın, başkasının kimlik numarasını ezberleyin ve komşunuzun internetini kullanın" dediği ortaya çıktı.

FETÖ/PDY lideri Fetullah Gülen'in, örgüt üyelerine yakalanmamaları için Ekim ayı sonunda yeni talimatlar gönderdiği belirlendi.

EN ÖNEM VERDİKLERİ ALAN "İLETİŞİM"

Alınan bilgiye göre, yurt dışında bulunan örgütün üst düzey isimlerinin, Türkiye'de saklanan üyelerine gönderdiği mesajlarda, açık hat kullanılmaması, sistem yüklü cihazlarda sosyal medya üzerinden yurt içi arama yapmamaları, sık irtibat kurmamaları, komşunun internet şifresi kullanılarak arama yapılmasını istediği tespit edildi. Ayrıca, örgüt üyelerine, telefona takılı hat ile gezmemesi ve evde kullanılan telefonla ise aile ve örgütle bağdaştırabilecek bir yerin aranmaması yönünde uyarıda bulunulduğu belirlendi.

"ANNENİZİN BABANIZIN EVİNDE KALMAYIN"

Örgütün üyelerine gönderdiği bir başka mesajda ise güvenlik endişesi ile başka eve taşınılması halinde daha önce kullanılan hattın yeni eve getirilmemesini ve anne, babalarının bulunduğu evlerde kalınmayarak, resmi ikametgah yapılmayacak şekilde eşyalı bir ev kiralanarak, faturalarını da bir akrabalarının üzerine göstermelerinin istendiği öğrenildi.

"KİMLİK TAŞIMAYIN, FETÖ İLE ALAKASIZ T.C. EZBERLEYİN"

Şehirler arası yolculuk yapılmayıp, şehir içi ulaşımların trafiğin yoğun saatlerde otobüs ile yapılması istenen örgüt üyelerinin, dışarıya çıkarken kimlik taşınmaması, FETÖ/PDY ile bağlantısı kurulamayacak bir T.C. kimlik numarasının ezbere bilmeleri yönünde uyarıldıkları da istihbarat birimleri tarafından tespit edildi.

Örgütün, üyelerine gaybubet (gizlenme) yapılan evlerde sıradan bir vatandaş gibi davranılarak dikkat çekilmemesi talimatına özellikle dikkat edilmesi gerektiği bilgisini verdiği bildirildi.

Haber Tarihi: 14 Kasım 2017 Salı 20:44
 • Necmettin DemirNecmettin Demir4 gün önce
  26 Nisanda acıga alınan 9103 polisin Tc kimlilerine kadar basına verenler unutmayın ki fetöçü piclerin kumpasına geldiniz ve masumiyet karinesini bilesiniz ki ayaklar altına aldınız.Bizler acıktayız ve devletimizin sadece polisi 15 Temmuzunda fetö savarlarıyız
 • Lideriyle AynıLideriyle Aynı4 gün önce
  Bu adam şaşı! Sağ gözüne bakın!
 • Kahtalı mıçıKahtalı mıçı4 gün önce
  Acaba bu fetöcular karilarini da bu adama tattiriyo mu merak ediyom haa.
 • AliAli4 gün önce
  Dun son vıdeosunu gordum haının. Saglıgı cok kotu. Seker vurmus. Dogru duzgun konusamıyor. Allahın ıznıyle gıdıcı ınsallah. Insallah bır beyın kanaması hık dıye gıder. Cunku bu adam olmedıkce hashasılerı anlamıycak. Bu adam her ne kadar dıllendırılmese de etkıledıgı ınsanalr tarafından bır nevı mehdı olarak goruluyor. Onun arkasından gelen 2. adam hıc olmadı. Bu adam gıttıgınde bu ıs bıtecek ınsallah.
 • MustafaMustafa4 gün önce
  Şerefsiz başkalarını yakmaya alışmış. Kul hakkı bilmeyen nasipsiz Fetullah..
 • VatandasssVatandasss4 gün önce
  Ey FETTOŞ ve şürekası, ne tür hainlik tasarlarsanız tasarlayın, sizin işiniz bitik. İyisimi siz, çekin haşhaşı, girin inlerinize, sonunuzu bekleyin
 • İsmetİsmet4 gün önce
  Allah bu terör örgütünün emellerinden sakınsın ülkemi
 • YavuzYavuz4 gün önce
  Bunlar ne aptalca ne kadar tehlikeli daha çok ilgi çekici tavsiyeler bunun tavsiyelerine uyanlara yazıklar olsun hiç yoksa olan bitenden ibret alın hala bunu bir kişilik şahsiyet olarak kabul ediyorsanız size de yazıklar olsun

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.11.2017