Terörist avı sürüyor… İHA’lar buluyor Mehmetçik yok ediyor… Valilik son rakamı açıkladı

Şırnak'ta Bestler-Dereler bölgesinde, güvenlik güçlerinin başlattığı operasyon kapsamında bugün farklı bölgelerde toplam 5 terörist etkisiz hale getirildi.

15 Kasım 2017 Çarşamba 01:09
Terörist avı sürüyor… İHA’lar buluyor Mehmetçik yok ediyor… Valilik son rakamı açıkladı

Şırnak Valiliği'nce yapılan yazılı açıklamada, Şırnak, Siirt ve Van güvenlik güçlerinin 2 Kasım'da başlattığı hava destekli 'Şehit İstihbarat Binbaşı Koray Onay' adı verilen hava destekli operasyonlar kapsamında bugün 5 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Uğur Tepe bölgesinden yapılan top atışları sonucu 1 teröristin, Mehmet Yusuf Dağı kuzeyindeki hava harekatı sonucu ise 2 teröristin sığınak içerisinde etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Ayrıca Cudi Dağı Anılmış bölgesinde İHA ile tesbit edilen 2 terör örgütü mensubunun, saat 14.55’te hava destekli operasyonla etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Valilik açıklamasında 'Şehit İstihbarat Binbaşı Koray Onay' operasyonu kapsamında bugüne kadar 34 teröristin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 01:09

YORUM YAZ

  • MeteHanMeteHan3 ay önce
    Akıllı savaş;Büyük Türkiyeye bu yakışır.İHAların,Kalekolların sayısı arttırılmalı,Tüm tepelere ve hainin geçiş yollarına gizli kameralar yerleştirilmeli.Haklı,kararlı ve akıllı mücadelemiz dünyaya anlatılmalıdır.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 18.02.2018