Terör örgütünün sözde marşını söyledi, Dicle Üniversitesi karıştı!

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi önünde nevruz kutlaması yapmak isteyen öğrencilerden birinin terör örgütü PKK'nın sözde marşını söylemesi üzerine polis müdahale etti.

20 Mart 2017 Pazartesi 17:22
Terör örgütünün sözde marşını söyledi, Dicle Üniversitesi karıştı!

Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi önünde nevruz kutlaması yapmak isteyen öğrenciler ile etkinliğin izinsiz olduğunu söyleyen polisler arasında gerginlik çıktı. Bir öğrencinin PKK marşını marşı söylemesi üzerine, polis onu gözaltına almak istedi. Diğer öğrenciler ise gözaltına alınmasına engel olmak istedi. İlk başta sivil polisler ile öğrenciler arasında çıkan arbedeye, daha sonra Çevik Kuvvet polisleri de katıldı. Müdahalenin ardından polis 16 öğrenciye gözaltına aldı. Gözaltına alınan öğrenciler Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Haber Tarihi: 20 Mart 2017 Pazartesi 17:22

YORUM YAZ

  • serdarserdar1 yıl önce
    Öğrenciliklerini bitirin bu itlerden bir anönce kurtulmak gerek,bunlara Tc yollarını,tlf larını,elektiriğini vermeyeceksin bu itleri hollandaya ihraç edelim bedelini almayalım
  • alpalp1 yıl önce
    Bubölücü pkk li terörist,sözde öğrencilertutuklanmalı.okullarda bunlar nasıl serbest eylem yapıyor hayret.
  • salim kalsalim kal1 yıl önce
    Terörün ve teröristin okulda üniversitede işi olamaz. Öğrenci kisvesindeki teröristler okuldan atılıp bir daha yuvalanmalarına fırsat verilmemeli. Devletin okulunda devlete zarar vermek kabul edilemez. Teröristler Almanyaya !

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü