Terör örgütü YPG için yeni kılıf!

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), uzun süredir kabul etmediği, Suriye’nin kuzeyinde PYD/PKK'nın paravanı SDG öncülüğünde kurulacak sınır koruma gücünde ana odağın Irak ve Suriye sınırı olacağını savundu.

13 Şubat 2018 Salı 23:21
Terör örgütü YPG için yeni kılıf!

Pentagon Sözcüsü Binbaşı Adrian Rankine Galloway konuyla ilgili AA muhabirine açıklama yaptı.

Galloway, "Savunma Bakanlığı, 2019 mali yılı bütçesinde DEAŞ ile mücadele için Taramadan Geçirilmiş Suriye Muhalefetinin eğitimi, teçhizatlandırılması ve ayakta kalmasına olanak sağlanması için 300 milyon dolar talep ediyor." dedi.

ABD, Suriye’nin güneyindeki El Tanif bölgesinde bulunan birkaç küçük muhalif grubun yanı sıra SDG ismini kullanan PYD/PKK’yı da "Taramadan Geçirilmiş Suriye Muhalefeti" olarak tanımlıyor.

"IRAK-SURİYE SINIRI' KILIFI

Söz konusu 300 milyon doların alt kalemlerinde neler olduğuna dair detay vermeyen Binbaşı Galloway, Pentagon’un ayrıca Suriye’de "sınır güvenliği" için 250 milyon dolar ayırdıklarını kabul etti.

Bu bağlamda ABD’nin "yerel güvenlik güçleri"ni eğittiğini belirten Galloway, "En acil sınır güvenlik ihtiyacı DEAŞ savaşçılarının daha önce çekinmeden geçebildiği Irak-Suriye sınırındadır." şeklinde konuştu.

Eğitilen gücün yeni bir ordu veya konvansiyonel sınır muhafaza birliği olmadığını iddia eden Galloway, "ABD DEAŞ'ın suistimal edebileceği sınırlarda güvenlik açıklarını tespit edecek ve o açıkları kapatmada yardım edecektir." dedi. 

Haber Tarihi: 13 Şubat 2018 Salı 23:21

YORUM YAZ

 • Hy-hyHy-hy9 ay önce
  Amerika korkak tavuktur.....Savaşamaz....Paralı kiralık katillere usa army üniforması giydirir.Nerede erkek gibi savaşmış biri bana söylesin billûrlarını öpeyim.Kahpe,kalleş,hainlikle işbitirir.Serçe kadar yüreği yoktur....
 • NezirNezir9 ay önce
  Barzani ne demişti,refanrandum hezimetini yiyince, “ABD Bizi sattı”. Şimdi ne demesi gerekir PYD lilere, “aman dikkat ABD nin fikri başka sakın kullanılmayın” ama tam bunun aksi reaksiyon gösteriyor, peki neden böyle oluyor, işin aslı tek göz ile kaydedilmiş kasetler olmalı ki, deccaliyetin tokmağı daha davula deymeden Barzaninin şalvarı paraşüt gibi havalanıyor, başlıyor raksetmeye. BARZANİİ!!!!, hem vallahi hem de billahi kıyamete kadar Kürt devleti görünümünde gizli bir sion devleti kuramayacaksınız.İşte Kürtler, bu zihniyetinizden dolayı size değil, Allah’ı,Peygamberi ve yüce Kitabı aynı olan Türk kardeşlerine benzerler.Bu yüzden onları asla sionist kölesi mürtedler yapamayacaksınız.
 • Fatih BayüstFatih Bayüst9 ay önce
  Işler güçleri hep Yalan, Kan ve Gözyaşı dökmek bunların.
 • ssseeessseee9 ay önce
  YAHU BUNLARA INANMAYIN BUNLAR ASENADAN DAHA FAZLA KIVIRMAYA BASLADI EGER BU YALANLARA TÜRKIYE CUMHURIYETI INANIRSA KENDI KUYUNUZU KAZARSINIZ ONA GÖRE ADAMLAR GELECEK ELLI YÜZ SENENIN HESABINI YAPIYOR AKLINIZI KULLANIN BIZ DE GÜN OLA HARMAN OLA VARYA DÜNYA SIYASETI ÖYLE OLMUYOR BEYLER
 • IkraIkra9 ay önce
  Abd kallesi suriyeden cik...otomatik daes biter..teroristin batakligi sensin..madem oyle afrin membicteki itlerinide irak sinirina cek de gorelim..
 • abdoabdo9 ay önce
  he yaw he yedik bizde dansöz nana gibi bir sağa bir sola bir öne bnir arkaya kıvır kıvır kıvırıyor başçıban ısraelin sömürge p..çi abd yahudileri.

Günün Karikatürü

16 Kasım 2018