Terör örgütü PKK'ya karşı birleştiler!

Irak'ta aşiretler birleşip BM'ye seslenerek bölgeden PKK'nın çıkarılmasını istediler

08 Mart 2017 Çarşamba 09:05
Terör örgütü PKK'ya karşı birleştiler!

Ninova sınırlarında yaşayan, El-Cihiş, El-Niim, El-Lehib, El-Raşid, El-Muamir, Hezrec, Abbasiyin, El-Bekara, El-Buselame, El-Havatib, El-İzet, El-Dilem, El-Ubeyiş, El-Şerabiyin, Zevbe, Zbed, Tayıh, El-Buhamdan, Ebu Hamed El-Sabavi, Kiyadin, Miyadin, El-Cuburi aşiret liderleri, Duhok’ta düzenledikleri basın toplantısında, PKK’nın Sincar’dan (Şengal) çıkmasını istediklerini açıkladı.

Rudaw’ın haberine göre, El Cuburi Aşireti lideri Sabah Abid tarafından okunan ortak bildiri metninde, “PKK yabancı güçlerin planlarını gerçekleştiriyor ve eski Irak Başbakanı Nuri Maliki’den maddi destek alıyor” ifadesini kullanıldı.

Aşiret liderleri, Bağdat Federal Mahkemesi’ne ve Birleşmiş Milletler'e seslenerek, “PKK’yı bu bölgelerden çıkarın” çağrısında bulundular.

Suriye’deki aşiretlerden de PKK’ya destek olmamalarını isteyen Ninovalı aşiret liderleri, “Onlar sadece Suriye rejimini memnun etmek için oradaki toprakları işgal ediyor” ifadesini kullandı. Basın toplantısının sonunda El-Cuburi Aşiret lideri Sabah Abid, “Başkan Mesud Barzani ve peşmerge güçlerini destekliyoruz çünkü onlar her şekilde şeref ve namusumuzu korumaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Haber Tarihi: 08 Mart 2017 Çarşamba 09:05

YORUM YAZ

  • kayserilikayserili1 yıl önce
    Allahu ekber sukurler olsun kurt halki gercekten pkknin ne bok oldugunu gordugu icin birlestiler, ama simdi kaldiklari bolgelerde cain terror orgut sivil katletebilir. her kosede gozcu olmali ve goruldukleri yerde yok edilmelidirler. birlesmis milletlere gelince zaten pkk onlarin tasmali kopekleri oldugu icin bir bok olmaz, artik biz bu hainleri yok edecegiz.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018