"Terör olmuyorsa ABD sayesinde" diyen Bass'a Akdağ'dan tepki: Allah'tan gitti

Akit TV'ye konuk olan Recep Akdağ Editörümüz Nurullah Alpay'ın sorularını cevaplandırdı. ABD ile yaşanan vize krizini ve Bass'ın açıklamasını değerlendirdi.

12 Ekim 2017 Perşembe 23:13
"Terör olmuyorsa ABD sayesinde" diyen Bass'a Akdağ'dan tepki: Allah'tan gitti

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Akit TV'de Fatin Dağıstanlı'nın sunduğu Ankara Kulisi programına konuk oldu. Program sonrası Akdağ, Akit TV Genel Müdürü Nuri Karahasanoğlu ile bir süre makam odasında sohbet gerçekleştirdi.

ABD BU YANLIŞTAN DÖNECEK

Yeniakit.com.tr'nin sorularını da cevaplandıran Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, ABD ile yaşanan vize krizini değerlendirdi. Akdağ "ABD tarafında sağduyunun galip gelmesini bekliyoruz. Yanlış bir iş yaptılar, bu yanlıştan dönecekler" açıklamasında bulundu.

9 AY ÖNCE DESTEK OLMADIKLARI İÇİN Mİ PATLATIYORLARMIŞ

ABD Ankara Büyükelçisi John Bass'ın "Terör olmuyorsa, bombalar patlamıyorsa bu ABD'nin sayesinde" açıklamasına tepki gösteren Başbakan Yardımcısı Akdağ "Çok talihsiz bir açıklama. Yani ABD, 9 ay öncesine kadar DAEŞ'liler destek olmadıkları için mi bombalar patlıyormuş. Böyle bir anlam çıkarsa çok kötü bir anlam olur. Tecrübeli bir diplomatın konuşmaması gereken bir şekilde konuştu. Bu cümleler çok yanlış cümleler. Ama Allah'tan gitti zaten. " ifadesinde bulundu.

NURULLAH ALPAY / YENİAKİT.COM.TR

Haber Tarihi: 12 Ekim 2017 Perşembe 23:13

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    19 Eylül 2018