Terör elebaşı kendi kendini ifşa etti! Din değiştiriyor...

FETÖ elebaşı terörist Fetullah Gülen, geçtiğimiz günlerde teröristlerine seslendiği bir 'sohbet'inde din değiştirme fikrini açıkça dile getirdi.

28 Aralık 2017 Perşembe 09:44
Terör elebaşı kendi kendini ifşa etti! Din değiştiriyor...

FETÖ/PDY elebaşı terörist Fetullah Gülen, 11 Aralık 2017 tarihli sözde sohbetinde, örgüt içerisinde halen direnen birkaç teröristine seslendi.

Türkiye gazetesinden Fuat Uğur, bugünkü köşesinde terörist Gülen'in mezkûr sohbetini ele aldı. Okuyucuları "Başlığı görüp sanıyorsunuz ki bu gerçek değil ve altından bir ironi çıkacak. Böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz" sözleriyle uyararak yazısına başlayan Fuat Uğur, Gülen'in, FETÖ’cülere bulundukları ülkelerde entegre olmalarını, onların kiliselerine gitmelerini tavsiye ettiğini söyledi.

Uğur, "Hristiyanlık, Musevilik ve İslamiyetin tek başlık altında toplandığı semavi dinler adına bir üniversite açma fikri Fetullah Gülen’in on yıllardır ısıtıp ısıtıp milletin önüne sunduğu 'Dinlerarası Diyalog' projesinin ikinci aşamasını oluşturmakta" ifadelerini kullandı.

OLAY CİDDİ İLK ADIMI ATTI

İşte Uğur'un bugünkü yazısının ilgili bölümü: 

"(...) Başlığı görüp sanıyorsunuz ki bu gerçek değil ve altından bir ironi çıkacak. Böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Olay ciddi, Fetullah Gülen tebaasının dinini değiştirmek için ilk adımını attı. Bunu nereden biliyoruz? 11 Aralık 2017 tarihli konuşmasından.

FETÖ elebaşı, konuşmasının 10.40’ıncı dakikasında önce inceden inceye meseleye giriş yapıyor. FETÖ’cülere bulundukları ülkelerde entegre olmalarını, onların kiliselerine gitmelerini tavsiye ettikten sonra şöyle diyor:

'…verirseniz alacağınız nice şeyler vardır. Belki onlardan alacağınız şeyler, vereceğiniz şeyleri verme adına bir yol açma demektir.'

16.06’dan itibaren de FETÖ mensuplarına Almanya’nın bağrını açtığını, Hollanda’nın onu takip ettiğini, Fransa’da yine böyle bir açılım olduğunu belirterek meseleyi Vatikan’ın merkezinin bulunduğu İtalya’ya kadar getiriyor ve dilinin altındaki baklayı çıkarıyor:

'Buralarda sizi tehlikesiz görme var esasen. Böylece hemen bütün Batı’da belki İtalya’da da olacak bu. Gelip diyor ki size falan yerde semavi bu dinler adına bir üniversite açalım diyor.'

GÜLEN'İN PROJESİNİN İKİNCİ AYAĞI BU...

Özetleyelim, Hristiyanlık, Musevilik ve İslamiyetin tek başlık altında toplandığı semavi dinler adına bir üniversite açma fikri Fetullah Gülen’in on yıllardır ısıtıp ısıtıp milletin önüne sunduğu 'Dinlerarası Diyalog' projesinin ikinci aşamasını oluşturmakta.

FETÖ elebaşı, dediğimiz gibi öteden beri İbrahimî bir din oluşturma çabasını gizliyordu. Ona göre evvelden Musevilik, Hristiyanlık ve İslamiyet yoktu. Yalnızca Hazreti İbrahim’in dini vardı. Ancak Hazreti İbrahim’in dininden sonra farklı 'yollar' ortaya çıktı ve diğer dinler türedi.

DOKUZ TALAKLA BOŞANMA

Fetullah Gülen bu durumu 'Dokuz talakla boşanma' olarak adlandırıyor ve 25.48’inci dakikadan sonra bakın nasıl anlatıyor:

'Dokuz talakla boşsun. Dokuz olmuyor ki üç talakla boş oluyorsun. Bu üç talakla boşanmış şeyler (Peygamberlerimizi kastediyor ŞEY sözcüğüyle) o başkalarının kapısını, öbür alan başkalarının kapısını, öbür alan başkalarının kapısını çalmak suretiyle yine o Talak-ı Selase ile boşanma mevzundaki sonuca bağlayalım. Değişik şekilde Zevc-i Aherler yapıldı. Onca Zevc-i Aher’den sonra bence yeniden bunların bir araya gelip izdivaç yapmaları lazım.'

ASLINDA ŞUNU DEMEK İSTİYOR

Yukarıdaki sapıkça konuşmayı bazılarınız anlamış olabilir. Ama biz bir de Türkçe anlatalım. Diyor ki iblis:

Hazreti İbrahim’in dini tüm insanlığa hizmet ederken diğer peygamberler ve ümmetleri bu dinden Tâlâk-ı Selase ile boşandılar ve 'Zevc-i Âher'lerle (Başka eşlerle-dinlerle) bir araya geldiler. Bu peygamberlerin, yani Hazreti Musa, Hazreti İsa ve Hazreti Muhammed’in boşanma ve diğer eşlerle olma durumunu artık bir sonuca bağlayalım ve bunların yeniden bir araya gelip izdivaç yapmalarını sağlayalım. Yeter bunca ayrı yaşamak, artık geriye dönebilirsiniz. Bu izdivacı gerçekleştirmek, gelecek adına çok önemlidir.

İşte sözünü ettiği üniversite bu DİNLERARASI İZDİVACIN YENİDEN YAPILMASI için zemin hazırlayacak. (...)"

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 28 Aralık 2017 Perşembe 09:44

YORUM YAZ

 • S sS s1 yıl önce
  Fetoş itleri !!!görüyor musunuz?
 • Ruşen MutluRuşen Mutlu1 yıl önce
  .....dürüstçe söylesene eģirp bükmeden ne söyleyeceksen
 • 1 yıl önce
  Zaten hangi dinden olduğu belli değildi munafigin
 • AgâhAgâh1 yıl önce
  Öyle böyle diyorsunuz da bu mel'unun peşinde giden ve aramızda yaşamaya devam eden mensuplari var.Ve bunlar beklemedeler.Emin olun ki sabirsizca bu bekleyiş.Beklerken geberirler inşaallah.Devlet önlemleri artırmali , tüzel ve şahıs şirketleri incelemeye almali.Avm yönetimlerini denetlenmeli ve bazı marka olmayan markaların avmlere kolayca mağaza açarak hızlıca ve çok çabuk büyümelerini incelemeye almalı.özellikle 15 temmuzdan sonra gerçekleşen işlemler çok fazla.cok sıkı denetlenmeli.
 • Osmanlı1453Osmanlı14531 yıl önce
  Şu münafıgın ve avenelerininve tüm teroristlerin ve haksız yere adam öldürenlerinbu vatah haini, bu fetöcü hain munafik, bu katil diye kelleleri kesilip belli meydanlarda halka teşhir edilse milletin hem kalbi sogur hemde suclar azalır. Ecdad şeriata göre hükum verir ve kelleleri meydanlarda teşhir edermiş. Bakın Osmanli zamanina suç oranlarina
 • ManisalıManisalı1 yıl önce
  Bu kafirin din değiştirdiği falan yok !!!!!!!!!!!Anası LÃNETLENMİŞ YAHUDİ ! BOYNUZLU BABASSİVRİ BURUNLU ERMENİ !!!Hangi dinini değiştirdi bilen varmı şimdiye kadar gizlediği kafirliğini açiğa vuruyor olay bu.Kendi beyanlarıvar !Rabbim müslümanları bunların şerinden korusun.Arkalarına takılanlarada kendilerinede ilelebet LANETOLSUNNNNNNN !
 • AA1 yıl önce
  Acaba bu şeytanın dini varmı hangi dinden olsunda beli deyil bu iblisin utanmadan halle konuşuyor zındık
 • AsenaAsena1 yıl önce
  Bu adam kuş beyniyle onca kişiyi nasıl peşine takar anlamıyorum.
 • Yunus 16Yunus 161 yıl önce
  Ne değiştirmesi, Başından beri Abd ajanı PAPAZ dı.
 • İsmail Erİsmail Er1 yıl önce
  Bunlar sapıklıkta zirve yaptılar.gizli değil açıkça dininizi değiştirin dese,peşindeki beyni ipotek edilmişler karşı gelmezler.hatta birbirleriyle yarış yaparlar,sümüklü cehilin emrini yerine getirmekde!!!!
 • Abdullah Haşimi Abdullah Haşimi 1 yıl önce
  Dünyadaki bütün fahişeler biraraya gelse bunun gibi bir zındık daha doğuramazlar.
 • Osmanlı kadını Osmanlı kadını 1 yıl önce
  Venedik köpeği yine mi havlıyo?Arama motoruna fetöş yazıyorum karşılığında .......... çıkıyo!Bilmem anlatabildim mi?
 • DağıstanDağıstan1 yıl önce
  Bu yeni bir şey değilF. Gulen baştan itibaren küresel dinin Türkiye ve İslam dunyasindaki en önemli ayağı idi öyle programlanmısti
 • Güney DoğuluGüney Doğulu1 yıl önce
  MÜNAFIK OLAN BU HAİNDE ZATEN DİN YOK. GÖREVİ ŞEYTANİN HİZMETINDE OLMAK. ŞEYTANDA BU NEDENLE ONA KOL KANAT GERİYOR, ÜLKESINDE BARINDIRIYOR. ONUN ARKASINDAN GIDENLERDE MÜNAFIK SAYILIR. HER CEZA MÜSTAHAK ONLARA.
 • Yns - 27Yns - 271 yıl önce
  Anlaşılan o ki, münafıklıktan yahudi veya hristiyanlığa terfi edecekler.
 • MustafaMustafa1 yıl önce
  Ne diyelim nereye kadar yolu var sa gitsin. Ağlaya ağlaya.
 • yakupyakup1 yıl önce
  bu tip dinsiz munafik sahte hocalar islamin hosgorusi icerisinde hep var olmuslar vardirlar ....muslumanlar uyanik bilinli olmali .her insan akli kadar iman sahibidir...imani gudukler menfaisiat cilar para makam icin ..papaz olurlar...lanenet olsun islama muslumana zararveren kafirlere ..yasasin cehennem kafirler icindir.......
 • ihsanihsan1 yıl önce
  esasında gülen kripto kardinal değilmi açık sapık herif saidi nursi efendi münafıktır gülen demedimi
 • bekirbekir1 yıl önce
  Deccal bu köpek RABBİM bunun geberip canını cehenneme postaladığını bize gösterip milleti ve ümmeti bu şeytandan korusun...
 • cccihadddcccihaddd1 yıl önce
  Bu zamanın fitnesi bu feto fitnesi. Allah cc çolugumuzu çocuğumuzu bu ve bundan sonraki benzer fitnelerden korusun amin.
 • Şahin Hamza Şahin Hamza 1 yıl önce
  Aman tek çıkta müslümanım deme o bize yeter git Yahudi ol hıristiyan ol put perest ol mecusi ol evrimci ol ama yakamızı bırak
 • VnVn1 yıl önce
  Bir videosunda hebele hübele vırrr gııırrr gurrr diye saçmlayan bu meczubu ciddiye alıp söylediklerine yorum yapılmamalı.Harcıyacağınız zamana yazık.
 • Yemezler. ...lYemezler. ...l1 yıl önce
  Mel'un sanki Müslümanmışta din değiştiriyormuş..
 • senarr1senarr11 yıl önce
  hala fetönün peşinden gidenler gönül rahatlığıyla papaz elbisesi giyip dolaşabilir. dinden çıkmış kafir olmuş haberleri bile yok.
 • Alparslan1071Alparslan10711 yıl önce
  Müşrik başı Hahampa....Hahampa ; yeni uyduruk dinin din adamı demektir...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ocak 2019