Seçim 2019 Sayfası

Terör destekçisi ABD için harekete geçildi!

Terör örgütü PYD/PKK'ya silah desteği veren ABD'ye karşı sivil toplum örgütleri harekete geçti.

04 Şubat 2018 Pazar 15:01
Terör destekçisi ABD için harekete geçildi!

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen ve 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz yaptıkları basın açıklamasında terör örgütü PKK/PYD'ye silah desteği veren ABD'ye dava açacaklarını duyurdu. 

İşte o açıklama: 

ABD’nin PYD/YPG ye Silah verdiğini ve verdiği bu silahlarla Fırat Kalkanı harekatı ve Zeytindalı harekatında şimdiye kadar 100’den fazla askerimiz Şehit olmuştur. Ayrıca PYD/YPG ye verdiği silahlar Doğu ve Güneydoğuda PKK’nın eline geçmiş, PKK’ya verdiği bu silahlarla da yüzlerce güvenlik görevlimiz Şehit olmuştur.

Ayrıca ABD’nin PYD/YPG ye silah verdiğini kendileri de kabul etmekte, ilerde bu silahların toplatılacağı kendileri tarafından basına açıklama yapmak suretiyle deklare edildiği görülmektedir. Yani ABD bu örgütlere silah verdiğini kendileri de kabul etmektedirler.

Bütün bu gerçekler ve itiraflar ortada iken biz Şehit Aileleri ve Gaziler olarak uluslar arası hukuktan doğan haklarımızı kullanarak ABD yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunacağız. ABD’nin verdiği silahlarla Şehitler veriyoruz, Gaziler veriyoruz. Bu uluslar arası hukuka aykırı bir durumdur. ABD uluslar arası sözleşmelere aykırı davranmıştır. Dün bir tankımıza yönelik yapılan saldırı da ABD’nin silahları kullanılmıştır. ABD’nin bu yaptıklarının yanına Kar kalmaması için yarın Ankara Cumhuriyet Savcılığına Şehit Aileleri ve Gazilerimiz adına suç duyurusunda bulunacağız.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 04 Şubat 2018 Pazar 15:01

YORUM YAZ

 • Ömer Ömer 1 yıl önce
  Bravo çok dogru bir düsünce .
 • OsmanOsman1 yıl önce
  Geç bile kalındı.....
 • nn1 yıl önce
  GEÇEN GÜNLERDE BU KONUYA DEĞİLDİKDAVA AÇILMALI VE BUNUNLA BİRENKTECEZAYİR'E VE DİYER YERLERDE KATLAMA YAPANLARADA DAVA AÇILMALIERMENİ SOYKIRIMI KIRIMI DİYENLERE DEYAPTIKLARI ÖNLERİNE KONULMALIBU AÇILAN DAVA ONEMALİ BULUYORUM
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 1 yıl önce
  Evet, Kesinlikle Dava Açmalılar.
 • hasanhasan1 yıl önce
  Ey akit ailesi. Size iş dusuyor. Sizin de amerikanin teroristlere verdigi yardım ve silahları delilleriyle ingilizce olarak kısa filmler ve slaytlar yapıp bunu sosyal medyada bizleraracılıgıyla yaymanız gerekmekte.. Sadece turkce haber yapmakla kalmayınız.. Bu tur ingilizce ve arapca hazirlanmis propaganda filmleri yapmanız gerekiyor.
 • hsyn2802hsyn28021 yıl önce
  Kimi kime şikayet ediyoruz? Şikayet edenle edilecek kurum aynı amaca hizmet etmekte. İslamı ve müslümanları yok etmek israile vaad edilmiş toprakları açmak.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Nisan 2019