Temel Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'ın ABD ziyaretine ilişkin açıklama

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklamada bulundu.

18 Mayıs 2017 Perşembe 14:34
Temel Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'ın ABD ziyaretine ilişkin açıklama

YENİAKİT.COM.TR - Saadet Partisi Genel BaşkanıTemel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Beyaz Saray ziyaretini değerlendirdi. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, bu ziyaretin önemli bir ziyaret olduğuna vurgu yaptı. “ABD bugüne kadar Türk siyasetçilerin sıkça gittikleri bir ülke. En çok ziyareti süre itibariyle de iktidarda olduğu için Sayın Erdoğan yaptı.” diyen Karamollaoğlu, görüşme sonrası bir neticeye varılıp varılamadığını anlatamadıkların söyleyerek “ABD ziyareti neticesinde nokta mı kondu, virgül mü kondu, bilemiyoruz ama nokta olacaktı ünlem ve soru işaretleriyle doldu.” dedi.

Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın terör örgütü PYD konusunu dile getirmiş olmasına ABD Başkanı Trump’ın ağzından bununla ilgili tek kelime çıkmadığını ifade ederek ziyaret esnasında 15 Temmuz darbe girişiminin baş aktörü terösitbaşı Fetullah Gülen’in iadesi ile ilgili konunun da gündeme gelmediğini öne sürdü.

Haber Tarihi: 18 Mayıs 2017 Perşembe 14:34

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü