Tek değil, milletin adamlığı var

Referandumla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘tek adam’ eleştirilerine, “Tek adam varsa bu ülkede o sensin. 7 seçim kaybettin. Alavere dalavere işin başında duruyor. Artık tek adamlık yok, milletin adamlığı var” dedi.

14 Mart 2017 Salı 05:20
Tek değil, milletin adamlığı var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atv ve A Haber’in ortak canlı yayınına katılarak gündemi değerlendirdi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ‘tek adam’ eleştirilerine de cevap veren Erdoğan, “Tek adam varsa bu ülkede o sensin. 7 seçim kaybettin. Alavere dalavere işin başında duruyor. Ama milletin karşısına geçince kaybediyor. Artık tek adamlık yok, milletin adamlığı var” diye konuştu.  İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları...

VEKİL İÇİN DE EMEKLİLİK YAŞI 65

“Millet vekili seçilme yaşının 25’ten 18’e indirilmesi olayıdır. Burada geçlerimize çok büyük hakaretler edildi. Çok ayıp oluyor. 18 yaş olayı sadece benim ülkem erkekleri için geçerli değil ki... Kızlarımız için de geçerli. Kaldı ki parlamentoda görev yapmak askerlikten daha aşağı değil. Gözden kaçırdıları şu: İki yıl sonra emekli olmuyor. Milleti aldatma. 65 yaşı beklemek zorunda. 65’ine geldiği zaman emekli olduğunda ondan sonra vekil sıfatıyla emekli olma hakkı kazanacaktır. Şimdi seçim 5 yılda bir yapılıyor. Seçim günü geldiğinde 100 bin kişi ile halk aday gösterebilir. Vatandaşın bu hakkı yoktu. ”

“7 SEÇİM KAYBETTİN HÂLÂ GİTMEDİN” 

“Başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı birleştiriliyor. Sadece cumhurbaşkanı olacak. Ve bir ve ya iki tane yardımcısı olacak. Bunlarda dışarıdan gelecek. Kılıçdaroğlu dersini çalışmamış. Yönetimde çok başlılık çok tehlikelidir. Bu kalkacak. Yatıp kalkıp tek adam da tek adam. Hep burdan girdiler. Ya tek adam varsa da bu ülkede bu sensin. 7 seçim kaybettin hala işin başındasın. Ama millete gittin mi bir şey yapamıyor. Batı’da 2 seçim kaybetsen partinin başında durmuyor. Böyle liderler tanıdım. ama bu kişiyi anlamak mümkün değil. Artık milletin adamlığı var tek adamlık yok. Millet sahipleniyorsa eyvalla. Sahiplenmiyorsa o makamda kalamazsın.”

HOLLANDA BAŞBAKAN’I RUTTE’YE CEVAP: BİZDE PATRON MİLLETTİR

“Hollanda’daki beyefendi diyor ki bu ülkenin patronu biziz diyor. Bunlar demokrasiyi anlayamamış. Ben patron değilim. Benim ülkemin patronu millettir. Biz millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Şu an hala Bakanlar Kurulu yetkisi elinde olan OHAL Cumhurbaşkanına veriliyor. Bakın biz OHAL’i niye ilan ettik? 15 Temmuz’u yaşayan ve 249 şehit veren ülkemizde niye bunu ilan ettik? Çünkü bu FETÖ’yü kimlere nereden idare ediyor bütün bunları bulmamız lazımdı. Mevcut yasayla olmaz. Bu yüzden OHAL ilan ettik. Bakın Hollanda’da belediye bir kaç saat içinde OHAL ilan etti. Niye? Benim bakanımı nasıl sınır dışı edecek? Ve hala AB’den bir ses çıkmıyor. Ama biz darbe sebebiyle OHAL ilan ediyoruz hepsi endişeli. ”

 


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 14 Mart 2017 Salı 05:20

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü