İMSAK 03:34 GÜNEŞ 05:29 ÖĞLE 13:09
İKİNDİ 17:05 AKŞAM 20:35 YATSI 22:21
İstanbul Oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi size de farz kılındı.

TBMM'de o hastalık için komisyon kuruluyor

Çölyak hastalığının sebep ve sonuçlarına dair Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasına ilişkin TBMM kararı Resmi Gazete'de yer aldı

TBMM'de o hastalık için komisyon kuruluyor
Eklenme: 10 Mayıs 2017, 08:09

Çölyak hastalığının sebep ve sonuçları hakkında Meclis  Araştırma Komisyonu kurulmasına ilişkin TBMM kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. 
 
Buna göre, hastalığın teşhis aşaması, nedenleri, sonuçları ve çölyak  hastalarına sağlanabilecek yardımların araştırılarak alınması gereken önlemlerin  belirlenmesine ilişkin Anayasa'nın 98'inci, İçtüzük'ün 104 ve 105'inci maddeleri  uyarınca Meclis araştırması açılacak.
 
Araştırmayı yürütecek komisyon 15 üyeden oluşacak. Komisyonun çalışma  süresi, başkan, başkanvekili, sözcü ve katip seçiminin yapıldığı tarihten  itibaren 3 ay içinde başlayacak. Komisyon gerekli görülürse çalışmalarını Ankara  dışında da sürdürecek.
 
Çölyak hastalığı için Araştırma Komisyonu kurulmasına ilişkin karar 4  Mayıs'ta TBMM Genel Kurulu'nda Meclis'te grubu bulunan 4 siyasi partinin ortak  önerisiyle kabul edilmişti.
 

 
Haber Tarihi: 10 Mayıs 2017, 08:09
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?