TBMM rekor kırdı

TBMM, son bir aylık mesaisinde, 88 ülke ile imzalanan uluslararası anlaşma ve mutabakat metinlerinin onaylanmasına ilişkin 225 tasarıyı kabul ederek rekora imza attı.

TBMM rekor kırdı
Eklenme: 10 Mart 2017, 14:43

TBMM Genel Kurulu'nun son bir aylık çalışma programı, siyasi parti grupları arasında uzlaşma sağlandığı zaman Meclis'in ne kadar verimli çalışacağının örneğini gösterdi.

AK Parti, CHP, HDP ve MHP'nin anlaşması, son bir aylık mesaide Meclis'in rekor sayıda tasarıyı kabul etmesini sağladı.

Genel Kurulda; son bir ayda, uluslararası anlaşma ve mutabakat metinlerinin onaylanmasına ilişkin 225 tasarı kabul edilerek, rekor kırıldı.

14-15-16 Şubat salı-çarşamba-perşembe günlerinin haftasında 51, 21-22-23 Şubat salı-çarşamba-perşembe günlerinin haftasında 2, 28 Şubat'ta 30, 1 Mart'ta 41, 2 Mart'ta 26, 7 Mart'ta 18, 8 Mart'ta 32, 9 Mart'ta da 25 tasarı yasalaştı.

TBMM Genel Kurulu'nda, 1 Mart Çarşamba günkü birleşim, kabul edilen 41 tasarıyla en fazla tasarı kabul edilen birleşim olarak tarihe geçti.

Kabul edilen tasarılar arasında; Türk bakanların gurbetçilere hitap etmek için düzenlemek istediği toplantılara izin vermemesi nedeniyle kriz yaşanılan Almanya ile imzalanan anlaşmanın onaylanmasına ilişkin tasarı da yer alıyor.

Söz konusu tasarı şöyle: Türkiye ile Almanya Arasında Diplomatik Temsilcilik veya Konsolosluk Mensuplarının Aile Fertlerinin Gelir Getirici İşlerde Çalışmaları Hakkında Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı.

 
Haber Tarihi: 10 Mart 2017, 14:43
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?