THY - Güney Avrupa

Tayfun Talipoğlu hayatını kaybetti

Gazeteci Tayfun Talipoğlu, İzmir'de hayatını kaybetti. Talipoğlu 55 yaşındaydı.

21 Mart 2017 Salı 06:11
Tayfun Talipoğlu hayatını kaybetti

Gazeteci Tayfun Talipoğlu saat 01.00 sıralarında evinde fenalaşarak yere yığıldı. Evde bulunan bir arkadaşının haber vermesi üzerine gelen sağlık ekipleri Talipoğlu'na ilk müdahaleyi evinde yaptı.

Talipoğlu, daha sonra ambulansla Katip Çelebi Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırdı. Talipoğlu, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 55 yaşında hayatını kaybetti.

TAYFUN TALİPOĞLU KİMDİR?

İlkokulu Malatya Şeker İlkokulu ve Eskişehir Yunus Emre İlkokulu'nda okudu. Ortaokulu Eskişehir'de, liseyi Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1983 yılında mezun oldu.

Milliyet Gazetesi'nde muhabir olarak başladığı gazetecilik yaşamına önce Star1'de, sonra ATV'de haber muhabiri olarak devam etti. 1995 yılından itibaren önce ATV'de, 1999'dan beri de NTV'de Bam Teli programını hazırlayıp sunarak mesleğine devam etmektedir. Takvim, Yeni Yüzyıl, Cumhuriyet gazetelerinde köşe yazarlığı da yapan Talipoğlu evli ve bir çocuk babasıdır.

Benim Yolum, Ne Çoktular Ne Kadar Çocuktular, Eskiyen Yüzümün Yeni Gülümseyişi, Çoluk Çocuk Yazıları, Eşekle Gelen Aydınlık yayınlanmış kitaplarıdır. Seyyah ve Bam Teli Yol Müzikleri adlı şiir ve türkü kasetleri de vardır.

Haziran 2008'den itibaret TRT-1 de Bam Teli programının yanı sıra Nasılsınız isimli bir tartışma programı vardır. Aynı zamanda Ekim 2007'den beri UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisidir.

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 06:11

YORUM YAZ

 • JurnalJurnal1 yıl önce
  RAKI VE BALIK..FAZLA KAÇIRMIŞTIR...YİNEDE TÖVBE...
 • AsaAsa1 yıl önce
  Müslümanlık burada yazanlara kaldıysa çoktan Kafdağı'nın arkasına gitmiş.
 • Kemal MahirKemal Mahir1 yıl önce
  Zavallı insanlar. Yorumcular Müslümaniz diye geçiniyorsunuz bide. Efendimiz ölen Yahudi komşusu hakkında bile kötü konuşmamış size ne oluyorda boylesi guzel bir insan hakkinda küstahça yorumlar yapıyorsunuz. 
 • zaferzafer1 yıl önce
  iste en son gelinecek nokta ince fakat zerre kadar haksizligaugratilmayacak kendi nefsinin dilinin elinin yaptiklari ya cennet ya cehennem yolunu gosterecek
 • MDMD1 yıl önce
  Yahu siz nasıl müslümansınız kardeşim.öldü buinsan öldü.kıyameti koptu yani.hakkıyla Allahtan korkun.
 • Fatihayas Fatihayas 1 yıl önce
  Hesaba tayfun bey
 • Evet BöylebirivardıEvet Böylebirivardı1 yıl önce
  Cumhuriyette mi yazdı? Belasını bulmuş o zaman.
 • Celil Sami GEDİKCelil Sami GEDİK1 yıl önce
  Hiç sevmezdim Allah amelince muamele etsin
 • keşke !keşke !1 yıl önce
  "keşke musluman olsaydı" (( ! )) aslında sosyalolarak sıcak bir insandı..

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018