Talisca'nın serbest kalma bedeli 250 Milyon TL olacak

Beşiktaş başkanı Fikret Orman'ın bonservisini Benfica'dan almaya çalıştığı Talisca'nın serbest kalma bedeli 60 milyon Euro olacak.

10 Ekim 2017 Salı 13:27
Talisca'nın serbest kalma bedeli 250 Milyon TL olacak

Başkan Fikret Orman, Talisca için bahsettiği ''agresif'' teklifi Brezilya dönüşü uğradığı Lizbon’da bizzat Benfica başkanına sundu. Eğer 18 milyon Euro’luk teklif kabul edilirse, Türk futbol tarihinin en pahalı transferi olacak.

Talisca’nın da davranışları Fikret Orman’ı heveslendirmiş durumda. Geçen sezon Benfica’ya çektiği rest, Portekiz ekibinin FIFA’ya gidip Talisca’ya ''dön'' çağrısı yaptığı ortamda sambacının gösterdiği kararlılık Başkan’ı mest etti. Orman’a göre, ''Çarşı’nın çocuğu'' Talisca için gözden çıkardığı rakam hiç de yüksek değil. Çünkü aklında Talisca’nın sözleşmesine 60 milyon Euro’luk bir serbest kalma maddesi koydurmak var.

Benfica taraftarı Talisca'nın üzerini çoktan çizdi

Beşiktaş’ın Talisca için yaptığı 18 milyon Euro’luk teklif Benfica taraftarlarını ayaklandırdı. Teklifin kabul edilmesi için adeta kampanya başladı. 18 milyon Euro’nun kendilerini aşağılayan bir oyuncu için teklif edilmesinin mucize olduğuna ve hemen kabul edilmesi gerektiğini düşünenler çoğunlukta. Forumlarda, ''Türkler depozit versin. Vazgeçerler falan'' diyenlerin yanı sıra sambacının sözleşmesinin 2019 yazında bittiği hatırlatıldı. Benfica taraftarlarının ortak fikri teklifin değerlendirilmesi yönünde oldu.

Kaynak: Fotospor

Haber Tarihi: 10 Ekim 2017 Salı 13:27

YORUM YAZ

  • RasimRasim4 ay önce
    yapamazlarkı hepsi boş

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.02.2018