İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan TTB üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Türk Tabipleri Birliği (TTB) üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

09 Şubat 2018 Cuma 12:31
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan TTB üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, makamında düzenlediği basın toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), dış güçler tarafından da desteklenen terör örgütlerinin Suriye'deki yapılanmalarına karşı Zeytin Dalı Harekatı'nı başlattığını belirtti.

Türkiye'nin güvenliğini tehdit eden terör saldırılarına karşı milletinin egemenliğini ve hayat hakkını savunmak için yapılan harekatın, meşru müdafaa olduğuna dikkati çeken Doğan, şu ifadeleri kullandı:

"Silahlı kuvvetlerimizin, Suriye'de vermiş olduğu mücadele sırasında tamamen ülkemizin bekasını ilgilendiren bu haklı harekatımız ile ilgili Tabipler Birliği yönetiminin yaptığı açıklama birliğin amacı açısından maalesef çok düşündürücü ve üzücü olmuştur. Tabipler Birliği yönetiminin bu açıklaması, bireyi olmaktan gurur duyduğum vatanına, milletine bağlı bizim gibi doktorların görüş ve hassasiyetlerini yansıtmamaktadır. Savaş karşıtı bir açıklama yapılacaksa veya insanın yaşam hakkı savunulacaksa bu binlerce kilometre ötelerden gelip komşu ve kardeş toprakları işgal edenlere karşı yapılmalıdır. Yapılacaksa da Kilis'te camide ibadetini yapan, evinde uyuyan, hayatını sürdürmeye çalışan sivil halka bombalar atan terör örgütlerine karşı olmalıdır. Bu talihsiz açıklama Türkiye düşmanlarını memnun ederek Çanakkale'de şehit olan başta tıbbiyelilerin ve tüm şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır."

“TABİPLER BİRLİĞİ'Nİ EN DERİN BİR ŞEKİLDE KINAYARAK, İSTİFA EDİYORUM"

Doğan, sınır güvenliğini, vatandaşların mal ve can güvenliğini sağlamak için başlatılan harekatı, millet olarak desteklediklerini belirterek, güvenlik kuvvetlerine başarılı olmaları için dua ettiklerini bildirdi.

Tabipler Birliği'nin açıklamalarının, vatanını, milletini, değerlerini seven hekimleri üzdüğünü ifade eden Doğan, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin imkanlarıyla yetişmiş hekimlerin temsilcisi pozisyonundaki bir birliğin yaptığı açıklama kabul edilemez. Biz vatanını, bayrağını, milletini, devletini seven hekimler olarak birliğimizin de tabii ki bu değerlerin tarafında olmasını bekliyoruz. Tabipler Birliği'nin bu açıklaması Türkiye düşmanlarını memnun etmiştir. Bizleri derinden yaralamıştır. Dolayısıyla böyle bir birliğin yönetiminin çatısı altında bir üye olarak bile bulunmama kararı aldım. 30 yıla yakındır, birçok görüşlerine katılmadığım halde sürdürdüğüm üyelikten, Tabipler Birliği'ni en derin bir şekilde kınayarak, istifa ediyorum."

Haber Tarihi: 09 Şubat 2018 Cuma 12:31

YORUM YAZ

 • AliAli9 ay önce
  Nevim Dinçbilek beledıye baskanımıza hanımlara ucretsız Istanbul gezısı yaptırmasını onerıyor. Istanbula gıtmemıs hanım kardeslerı varmıs! O zaman bır otobus bıletı alır Istanbula gıderler! Benım vergımı kullanarak bu ısı yapan Beledıye baskanlarına hakkımı helal etmıyorum. Ben vergımı hızmet almak ıcın verıyorum, bırılerıne peskeş cekılsın dıye degıl!
 • Nevim DinçbilekNevim Dinçbilek9 ay önce
  Sayın Başkan giysi kumbaralarının yanına birde atıkyağ kumbarası istiyoruz ayrıca çöp kumbaralarını yeraltına istiyoruz. Sayın başkan verdiğiniz hizmetler için teşekkür ediyoruz fakat farklı hizmetler de bekliyoruz mesela halka açık şehir dışı ziyaretlere götürmek gibi özellikle bayanlara yönelik gördüğüm kadarıyla istanbulu görmemiş bayan kardeşlerimiz var
 • AyşenurAyşenur9 ay önce
  Nevzat Doğan Kocaeliye dr ve belediye başkanı olarak büyük emekler veren biridir. Yorumlar çok acımasız .çocuk doktoru tabiiki tabipler birliği üyesi olabilir . Mesela bir elektrik mühendisi de bir işin altına imza atabilmek ,işe girebilmek için EMO üyesi olası gerekiyor . Bilip bilmeden yorum yapmayalım lütfen
 • milletmillet9 ay önce
  adamı olmadığı yerde bir erkek çıksın artık.pekii ihraç edilen herkes mesleğini icra edemezken sadece FETÖCÜ DOKTORLAR neden özellerde çalışabiliyor
 • Hakikat Hakikat 9 ay önce
  Tebrikler.. Lafla değil icraat göstermiş.
 • yazıYORUMyazıYORUM9 ay önce
  Bu zamana kadar durduğun hata, şov yapmayın!
 • abdoabdo9 ay önce
  bu ttb yöneticileri insan değil chpkk nın fikirlerindeki hıristiyanve içimizdeki vatan hainleridir.
 • sabri sabri 9 ay önce
  helal olsun
 • zzzzzz9 ay önce
  akp içi kemalist cehapeli dolu derken bunu kastediyorduk. adam ttb üyesiymiş. hangi çevre seni o üyeliğe getirdi? nerelerdendi ki arkadaş çevren oraya üye oldun. hah hadi konuş. akp içi işte bunlarla kaynıyor. istifa etmiş. ya. istifa edersin tabi bu kader haber olunca. valla şunu söylüyüm sakal bırakan bu adamlar o kadar çok ki bundan 20 sene öncesinin fotoğraflarını sorun görün ne olduğu işte odur. bu adam reisçi hemi :) adam twitterda reisimiz yazmış.
 • ihsanihsan9 ay önce
  biz türküz türk islam olmayan tabibler birliği ile ne işimiiz olur cvanları cehenneme
 • AslanAslan9 ay önce
  Bundan sonra adı hainler birligi olsun birsürü masumun canına kıyan devletlere ses çıkarma teröre karsı türkiye oprasyon yapınca feryat figan her savaşa karsi isen íşit e karşı yapilana niye ses çıkarmadın ordada sehitler Verdik tasmanızı tutanlar öyle istedi anlaşılan
 • melekmelek9 ay önce
  Kaç paralık adamsın ki istifa etsen ne olur?
 • aykutaykut9 ay önce
  çok şık giyinmiş mavi ceket mor kravat..çok klas olmuş..

Günün Karikatürü

20 Kasım 2018