Suudi müftüden skandal fetva

İsrail İletişim Bakanı Kara, Suudi Arabistan Müftüsü Şeyh'i, tebrik ederek ülkesine davet etti.

14 Kasım 2017 Salı 19:09
Suudi müftüden skandal fetva

İsrail İletişim Bakanı Kara, Suudi Arabistan Müftüsü Şeyh'i, "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığı ve Hamas'ın terör örgütü olduğu" yönündeki fetvasından dolayı tebrik ederek ülkesine davet etti

İsrail İletişim Bakanı Eyüp Kara, Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i, "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığı ve Hamas'ın terör örgütü olduğu" yönündeki fetvasından dolayı tebrik etti.

AA'nın aktardığına göre Dürzi asıllı Bakan Kara, Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

"Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i Yahudilere karşı savaşmayı ve onları öldürmeyi yasaklayan fetvasından dolayı tebrik ediyoruz. Al-i Şeyh, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Filistinlilere zarar verdiğini, Aksa'da yapılan gösterilerin demagojik olduğunu ve İsrail ordusu ile Hizbullah'ı yok etmek için iş birliği yapılabileceğini söyledi. Ben Müftü'yü İsrail'i ziyaret etmeye davet ediyorum; yüksek düzeyli bir saygı ile karşılanacaktır."

Suudi Müftüsü Abdülaziz Al-i Şeyh, yerel bir televizyon kanalında katıldığı programa telefonla bağlanan izleyicinin geçen temmuz ayında Mescid-i Aksa'da yaşanan olaylarla ilgili sorusuna verdiği cevapta, "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığını, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Hizbullah'a karşı İsrail ordusuyla iş birliği yapılabileceğini" ifade etmişti.

Haber Tarihi: 14 Kasım 2017 Salı 19:09

YORUM YAZ

  • ArifArif5 ay önce
    Size en tehlikeli olanı haber vereyim mi? Bizden görünüp ama bizden olmayandır.Hz Ali Ra.Bunlarda maalesef İsrail'in uşağı olmuş.Yahudi ve Hristiyanlar ancakbirbirlerinin dostudur ayetine göre bu fetva veren eşek hangi inançtan acep...

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü