Suudi Arabistan'dan İsrail'e vur emri

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Lübnan Başbakanı Saad Hariri'nin Suudi Arabistan'da ev hapsinde tutulduğunu söyledi.

10 Kasım 2017 Cuma 18:10
Suudi Arabistan'dan İsrail'e vur emri

Lübnan Başbakanı Saad el Hariri'nin 4 Kasım'da istifa etmesi ve bu istifayı Suudi Arabistan'dan duyurmasının ardından İran'la birlikte hedef tahtasına oturtulan Hizbullah'tan yeni bir açıklama geldi.

SUUDİ ARABİSTAN'DAN İSRAİL'E VUR EMRİ

Suudi Aranistan ile Lübnan arasında yaşanan siyasi gerilime ilişkin açıklamada bulunan Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Hariri istifasını "Suudi Arabistan'ın görülmemiş müdahalesi" olarak yorumladı.

Nasrallah ayrıca Suudi Arabistan'ın Lübnan meselesinde İsrail'in de parmağının bulunduğunu belirterek "Suudi Arabistan, İsrail'den Lübnan'ı vurmasını istedi." dedi.

EV HAPSİNDE

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Suudilerin Hariri'yi ev hapsinde tuttuğunu söyledi. Suudi Arabistan'ın Lübnan halkı ve Hizbullah'a savaş açtığını savunan Nasrallah, Riyad'ı halka yeni bir başbakan dayatma kararı almakla suçladı.

Nasrallah, Suudilerin Lübnan'ın iç işlerine karışmasını ve Hariri'ye yaptıkları muameleyi kınadıklarını söylerken, bunun tüm Lübnanlılara bir hakaret olduğunu belirtti ve Saad Hariri'nin serbest bırakılarak Lübnan'a geri dönmesi çağrısı yaptıklarını belirtti.

Nasrallah, Hariri'nin istifa etmek istemesi durumunda, bunu Beyrut'a geri dönerek yapması gerektiğini söyledi.

Haber Tarihi: 10 Kasım 2017 Cuma 18:10

YORUM YAZ

  • TAYFELUNTAYFELUN3 ay önce
    KİM KİME VURUR ORASI BELLİ OLMAZ. EEEE ARTIK AHİR ZAMANIN SİYASİ OLAYLARI DA ORTAYA ÇIKACAK AZ KALDI...ARTIK YAHUDİ SIRTINI KAŞITMAKLA BU KAŞINTI GEÇMİYOR.VADEDİLEN VE YAHUDİLERİ YOK OLMALARINA GÖTÜRECEK SAVAŞIN ELİ KULAĞINDA.KORKMAYIN MÜSLÜMANLAR SAĞLAM DURUN Kİ VADEDİLEN ZAMAN YAKINDIR

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 24.02.2018