Suudi Arabistan'a roketli saldırı

Yemen'den Suudi Arabistan'ın sınır kenti Necran'a düzenlenen roketli saldırıda 5 kişinin yaralandığı bildirildi.

19 Nisan 2017 Çarşamba 07:53
Suudi Arabistan'a roketli saldırı

Suudi Arabistan'ın El-Ahbariyye televizyon kanalının, Necran kentindeki Sivil Savunma Müdürlüğüne dayandırdığı haberde, Yemen'den Necran'a roket atılması sonucu biri kadın biri çocuk 5 kişinin yaralandığı belirtildi.

Haberde, saldırıyı Yemen'deki hangi tarafın gerçekleştirdiğine ilişkin bilgi verilmedi.

Yemen'de meşru yönetime darbe yapan ve Eylül 2014'ten beri başta başkent Sana olmak üzere, bazı bölgeleri kontrolü altında tutan Husilere, Mart 2015'ten bu yana Yemen hükümetinin talebi doğrultusunda Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon güçleri operasyon düzenliyor.

Husiler, Suudi Arabistan'ın Yemen sınırındaki Necran ve Cazan kentlerine katyuşa, scud ve diğer füzelerle sık sık saldırıyor. Söz konusu saldırıların çoğunlukla hava savunma sistemleri tarafından engellenmesine rağmen, sınır kentleri Necran ve Cazan'a yönelik katyuşa saldırılarında zaman zaman mal ve can kayıbı yaşanıyor.

Haber Tarihi: 19 Nisan 2017 Çarşamba 07:53

YORUM YAZ

 • cemilecemile11 ay önce
  hemen türk askerlerini gönderip araplar için şehit olmasını sağlayalım. din kardeşlerimizin canlarını canımız pahasına korursak cennete gideriz.
 • HakHak11 ay önce
  Vay hain yemen liler.sünni islam ordularının baş komutanımücahit kral selmana bu yapılır mı. Derhal hazırlık yapılsın yemene cihada gidiyoruz. Bütün sünni nato mücahitleri fatih camiinde toplansın. Cüppeli hz. Leri ve fesli delinin hayır duaları ile sefere çıkılacak.
 • isüzgenisüzgen11 ay önce
  bu roketler kimin garanti abd malıdır islam ülkelerini parçalıyacak kafir
 • HuseyinHuseyin11 ay önce
  Atatürk heykellerini korumak için asker ve polislerin ölmesine birşey demezsiniz de, müslümanları korumak için asker öldüğünde alkol kokan ağzınızı açarsınız, diş fırçalamasını öğrenin çapsızlar
 • Kaybedecek Olan ZalimlerdirKaybedecek Olan Zalimlerdir11 ay önce
  Nerede müslüman ülke orada bomba patlıyor. Kafirler ve uşaklarıİslam ülkelerine rahat vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar. ALLAH'ın gazabı ALLAH'a savaş açan zalimlere olsun
 • tuğrultuğrul11 ay önce
  Amaçları belli alçaklak İngilizlerin Mekke savaşını başlatmak. Müslümanların sabrını teste devam ediyor kanı bozuk haçlılar...

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018