Suudi Arabistan gece yarısı bomba yağdırdı

Suudi Arabistan, gece yarısı Yemen'de Husilerin kontrol ettiği Sana'yı vurdu.

11 Kasım 2017 Cumartesi 13:30
Suudi Arabistan gece yarısı bomba yağdırdı

Suudi Arabistan, İran destekli Husilerin kontrol ettiği Yemen'in başkenti Sana'ya gece saatlerinde hava saldırısı düzenledi. Savunma Bakanlığı binası hedef alınırken çevredeki evler de patlamanın etkisiyle yıkıldı.

Reuters haber ajansının bu sabah olay yerinden geçtiği fotoğraflar, büyük bir yıkımı gösteriyor. Günün ağarmasıyla insanlar vurulan binaların çevresinde toplandı.

Geçen hafta pazar sabah karşı da Yemen Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a balistik füze saldırısında bulunmuş ancak saldırı önlenmişti. Saldırıda Kral Halid Uluslararası Havalimanı’nı hedef alınmış Riyad yakınlarındaki füze savunma sistemi sayesinde havada etkisiz hale getirilmişti.

Bu gelişmenin ardından Suudi Arabistan'da yolsuzluk krizi patlak verdi. 11 prens ve 4 bakanın da aralarında bulunduğu onlarca isim gözaltına alındı.

Haber Tarihi: 11 Kasım 2017 Cumartesi 13:30

YORUM YAZ

  • MehmetMehmet3 ay önce
    Suriye'deki iç savaş sürecinde desteklediğimiz gruplar Budistler veya hrıstiyanlar mı savaşıyordu? Barış için arabulucu olmak yerine ateşe benzin dökmedik mi? Ondan sonra gelin burda müslümanlar mağdur diye ağlaşın.Yahu bu gazetenin arşivini açıp bakın, Suudi'lere nasıl güzellemeler yapıldığını görün.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 18.02.2018