Seçim 2019 Sayfası

Suud ile İsrail arasında ortaklık güçleniyor

Suudi Arabistan ile İsrail arasındaki ortaklık genişlemeye devam ediyor.

11 Kasım 2017 Cumartesi 19:57
Suud ile İsrail arasında ortaklık güçleniyor

Lübnan Başbakanı Saad el Hariri'nin 4 Kasım'da istifa etmesi ve bu istifayı Suudi Arabistan'dan duyurmasının ardından Suudi Arabistan ile İsrail arasında Lübnan pazarlığı yaşanıyor. 

2015'den bu yana basına yansıyan Suud ile İsrail ortaklığı Lübnan'a müdahale seneryoları ile sonuçlanmak üzere. 

LÜBNAN İŞGAL EDİLECEK 

İsrail Ordusu hava ve karadan yoğun füze saldırıları ile başlayacak saldırı kapsamında İsrail sınırında yer alan Nakura’dan Dahiye Celubiyye bölgesine kadar işgal edilecek.

İsrail tarafından hazırlanan işgal haritasına göre Lübnan’ın yüzde 65’ine girilecek ve Hizbullah’a ait noktalar ele geçirilecek. Paralel olarak Suudi Arabistan destekli sivil gruplar Şii bölgelerine saldıracak ve iç çatışma ortamı oluşturulucak.

Hizbullah İsrail’le ve içeride başlayan ayaklanmayla boğuşmak zorunda bırakılacak. Londra’da yaşayan Ortadoğu uzmanı Muhammed Masharga, yaptığı açıklamada, ABD-İsrail-BAE-Suudi Arabistan ittifakı tarafından yapılan ortak planının başarılı olması durumunda Saad Hariri’nin Lübnan’a devlet başkanı olarak döneceğini söyledi.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Kasım 2017 Cumartesi 19:57

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Nisan 2019