THY- Euroleague

Sürücüsü minibüs ilk gününde kaza yaptı

ABD'nin Las Vegas kentinde deneme sürüşü yapılan, sürücüsüz araç ilk iş gününde bir kamyon ile çarpıştı.

11 Kasım 2017 Cumartesi 14:10
Sürücüsü minibüs ilk gününde kaza yaptı

Daha çok bir minibüs görünümündeki araç ilk gününde kaza yaptı. Las Vegas'da çarşamba günü deneme sürüşüne çıkan otonom otobüs, birçok ünlü isim ve medya temsilcilerinin katılımıyla ABD'nin ilk sürücüsüz otobüs projesi oldu.

Deneme sürüşüne başlayan sürücüsüz araç, yolculuğunun ikinci saatinde bir kamyonla çarpıştı. Hiçbir yaralının olmadığı kazada suçlu tarafın kamyon olduğu iddia edildi.

Araç geriye gidemedi

Araçta seyahat eden yolculardan biri olan Jenny Wong yerel basına yaptığı açıklamasında, "Otobüs hareketsiz duruyordu. Yolcular olarak biz de kamyonun bize çarpacağını tahmin ederek bekledik ve çarptı. Otobüsün geriye hareket edebilme kabiliyeti yoktu o yüzden hareketsiz durdu." dedi.

Las Vegas polisi Aden Ocampo-Gomez ise kazanın kamyon şoförünün suçu olduğunu ve illegal geri gitme sebebiyle kaydının yapıldığını söyledi.

Hükümet sözcüsü yaptığı açıklamada, "Otobüsün sensörleri kamyonun geldiğini anlayınca kaza olmaması için hareket etmeyi durdurdu ve bu otobüsün yapması gereken bir şeydi. Maalesef kamyon durmadı ve otobüsün tamponunu sıyırdı. Kamyonda da sürücüsüz otobüsün sensörlerinden bulunsaydı kaza engellenebilirdi." dedi.

Haber Tarihi: 11 Kasım 2017 Cumartesi 14:10

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    16 Ekim 2018