Sözcü yayın hayatında ilk kez bugün yalan söylemedi! Eğer illa çıkacaksan bundan sonra hep böyle ol!

Terör örgütlerine verdiği destek nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan ve patronu dahil 3 çalışanı hakkında gözaltı kararı çıkartılan Sözcü Gazetesi yayın hayatında ilk kez yalansız bir sayı ile yayımlandı. 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı yeri hedef gösteren Sözcü, soruşturmayı ajitasyona çevirerek yapabileceği en güzel şeyi yaptı ve bugün tamamıyla boş sayfalarla yayınlandı.

20 Mayıs 2017 Cumartesi 13:40

yeniakit.com.tr haber merkezi   - Önceki gün Sözcü Gazetesi hakkında terör örgütlerine destek verdiği için savcılık tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Sözcü Gazetesi’nin firari sahibi de dahil olmak üzere 3 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.

Hatırlanacağı üzere 15 Temmuz alçak darbe girişiminin gerçekleştiği gün Sözcü paçavrası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı oteli manşetinden vererek adeta darbecilere ‘İşte buraya gideceksiniz’ mesajını paylaşmıştı.

Bunun haricinde de özellikle AK Parti’yi destekleyen vatandaşlara defalarca kez edem paçavra gazete son olarak da ek olarak verdiği Gırgır isimli karikatür dergisinde Hz. Musa’ya alçakça hakaretler savurmuştu. Bu kalleş girişim karşısında gelen tepkilere direnemeyen Sözcü yönetimi çareyi dergiyi kapatmakta suçu da çalışanlarına atmakta bulmuştu.

Bugüne kadar yayımladığı yalan haberler ve gayrı milli yayınlar ile vatandaşların tepkisini çeken Sözcü ne hikmetse bir anda hafızasını yitirdi. Sanki soruşturmalar durduk yere başlatılıyormuş gibi tutum sergileyen Sözcü paçavrası bugünkü sayısında ajitasyon yapmaya başladı.

Aslında ajitasyon yapmak isteyen Sözcü aslında bugüne kadarki en isabetli kararını vermiş oldu.

Tamamen boş sayfalarla yayınlanan Sözcü Gazetesi yayın hayatında ilk kez iftirasız-yalansız, hakaretsiz bir sayıya imza atmış oldu.

Kağıt israfı gazetenin bu tutumu gayrı milli cenah tarafından ajitasyon olarak lanse edilirken yerli ve milli vatandaşlar ise olayı diğer boyutu ile yorumlayarak ‘En azından bugün yalan ve iftirada bulunmadılar’ şeklinde yorumlarda bulundu.

SÖZCÜ’NÜN SAHİBİ FİRARİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, Sözcü Gazetesine yönelik operasyonla ilgili açıklama yaptı. Fidan “Sözcü Gazetesinin yöneticileri hakkında. Şu anda zaten firari. Hakkında yakalama var. Gözaltı var. Soruşturma işlemleri devam ediyor" dedi.

 

www.yeniakit.com.tr

Haber Tarihi: 20 Mayıs 2017 Cumartesi 13:40

YORUM YAZ

 • yaşaryaşar10 ay önce
  Ne sini savunacak kardeşim her gün hakaret eden bir gazete bu hakaretlerin nesini savunsun?
 • Son Turan FedaisiSon Turan Fedaisi10 ay önce
  Başyever Erdoğanın adresini, Erdoğanın pitondan öğreniyor pilotundan. Bunu kendiside itraf ediyor. Ayrıca Erdoğanın halkı sokağa çağırma çağrısınıda medyaya ilk olarak, cumhurbaşkanın yerini haber yapan gazeteci aktarıyor. Kısacası; suçlama yersizdir. Amaç; Muhalifeti susturmaktır. Ne ekerseniz onu biçersiniz. En az %6 oy kaybederseniz bu cumhuriyetin asıl kurucuları kuvayi milliye torunları iktidara gelir ve aynı şeyi size de yapar. Lakin biz somut delillere dayanacağız mesela Atatürk ve cumhuriyet düşmanlığına dayanacağız. Keşke iktidar olacağımız günler gelsin hesaplaşacağız mahkeme önünde
 • Adnan Adnan 10 ay önce
  Yalancının mumu. ..
 • Adnan Adnan 10 ay önce
  Dünyayı mahvettiniz, Allah size ahirette fırsat vermeyecek. Sadece bakıp kalacaksınız.
 • Adnan Adnan 10 ay önce
  Sözcü okuru içe içe kendini israf eder de bir içkiyi israf etmez.
 • EfsaneEfsane10 ay önce
  Bugün söyleyecek yalan bulamamış. Fetoya sorsalar yardımcı olurdu
 • EfsaneEfsane10 ay önce
  Bunlara medya diyen dahi y...k oğlu y...ktır. Gazete deyince belli davayı savunur. Gazetelere bakın kimin gazete kimin tetikcilik yaptığını görürsünüz.
 • ercan demirercan demir10 ay önce
  din satanlar siz simdiden yerinizi cehennemde ayirtin, Kurani kerimdeki buyuk gunahlari isleyen sizler kurtulusunuz yoktur,demedi demeyin solculardan cennete gidenler olacak ama sizden bir kisi gidemeyecek,kildiginiz o maun namazlarida size lanet vesilesi olarak katmerli yazilacak
 • erkanerkan10 ay önce
  Kimi vatanın milletin ümmetin sözcüsü olur.Kimi de Kapitalizmin emperyalizmin siyonizmin solcu maskeli LeninMao maskeli atatürk maskeli sözcülerinden olur
 • AdemAdem10 ay önce
  BRE AHMAKKK. ALLAH HANGİ YUKARDA.? AVUSTRALYANIN YUKARISINDA MI ABDNİN Mİ TÜRKİYENİN Mİ.? BEYİNSİZLER DE YORUM YAZIYOR YA ÇILDIRIYORUM YAAA.!!!!BEN DE AK PARTİ YANDAŞIYIM. SANA NE.??? HDP VEYA CHP YANDAŞLIĞI SERBEST AK PARTİ YANDAŞLIĞI SUÇ ÖYLE Mİ.? HASTİRRR LANNN.!!!
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018