Sözcü paçavrası iyice haddini aştı… Şimdi de Peygamber efendimize saygısızlık ettiler!

Sözcü paçavrası Prof. Dr. Şerif Mardin’in vefatı sonrası yayınladığı biyografide Peygamberi efendimiz Hazreti Muhammed’e karşı büyük saygısızlık yaptı.

08 Eylül 2017 Cuma 07:09
Sözcü paçavrası iyice haddini aştı… Şimdi de Peygamber efendimize saygısızlık ettiler!

Türkiye'nin en önemli sosyal bilimcilerinden Prof. Dr. Şerif Mardin, vefatıyla Türkiye'yi büyük bir hüzne boğarken, Sözcü gazetesi hem Mardin'e hem İslam Peygamberi Hazreti Muhammed'e hem de Müslümanlara karşı büyük bir nezaketsizliğe imza attı.

İslami hassasiyet sahibi vatandaşlar aleyhindeki yayınlarıyla tanınan Sözcü, son olarak Prof. Dr. Şerif Mardin'in biyografisi üzerinden Müslümanların kutsalını hafife aldı. Gazete, Mardin biyografisinde Müslümanların, ismini “Hazreti Muhammed” olarak andıkları ve salavatlarla yad ettikleri İslam Peygamberi Hazreti Muhammed'i “Muhammed” olarak andı.

Gazete, şu ifadeleri kullandı:

“1927 yılında İstanbul'da doğan Şerif Mardin, Galatasaray Lisesi'nde başladığı orta öğrenimini ABD'de tamamladı. Kökleri Muhammed'in torunu Hüseyin'e kadar gittiği iddia edilen Mardinizade ailesine mensuptur ve baba tarafından Betül Mardin ve Arif Mardin'in kuzenidir.”

 

 

Kaynak: Timetürk 

Haber Tarihi: 08 Eylül 2017 Cuma 07:09

YORUM YAZ

  • TürkTürk5 ay önce
    Öbür tarafta askerlik arkadaşı gibi bahsetmeyi gösteriyorlardır sıkıntı yok

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.02.2018