Söz dizisindeki 'Siyon Yıldızı' skandalının ardından açıklama geldi

Muhteşem Yüzyıl'ın yapımcılığıyla da dikkat çeken yapımcı şirketten Söz dizisinin son bölümünde büyük tepki toplayan 'Siyon Yıldızı' için açıklama geldi.

15 Şubat 2018 Perşembe 21:16

Özel kuvvetler askerlerinin hayat hikayesini anlatan Söz dizisinin son bölümünde 'Siyon Yıldızı'nın yansıtıldığı zemin büyük tepki çekti. 'Siyon Yıldızı' skandalının ardından dizi yapımcısı Tims&B Productions açıklama yaptı.

Osmanlı'yı karalayan Muhteşem Yüzyıl'ın da yapımcılığıyla dikkat çeken yapım şirketi açıklamada görünütünün 'ışık yansıması'ndan kaynaklandığını iddia etti. Görüntünün "istenmeden, planlanmadan" oluştuğunu ileri süren Tims&B Productions'ın açıklamasında "Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında 'Bütünleştirici' unsurunu esas aldığını ve şehitlerimizin duruşuna ve ruhuna sadık kaldığını" iddia etti. "34. Bölümde bir sahnede tamamen ışık yansıması olarak yerde çıkan bir gölge şekli yanlış anlaşılmalara neden olmuştur." ifadelerinde bulunan şirket "Bu durum kesinlikle istenmeden, planlanmadan ve oyuncularımızın sahne içerisindeki dizilimlerinden ötürü, anlık bir ışık yansıması ile tesadüfen meydana gelmiştir. Bilinçli hiçbir durum söz konusu değildir." ifadesinde bulundu. 

Herhangi bir özür de dilemeden 'yanlış anlaşılma' olarak geçiştiren şirket, "Çok büyük bir hassasiyet ile çalışmaktayız" iddiasında bulundu.

 

Haber Tarihi: 15 Şubat 2018 Perşembe 21:16

YORUM YAZ

 • DevremDevrem7 gün önce
  Heh... O "isik yansimasi" da ne cekim sirasi ve sonrasinda, ne de montajda orda bulunan en az elli kisinin dikkatini cekmedi. Ulan omurgasizlar, delikanlica "bile isteye yaptik, sikayetcisi ciksin karsimiza", desenize. Ama diyemezsiniz. O yürek sizde ne gezer, sürüngenler! Izlemeyin kardesim siz de bu alcaklarin yaptigi diziyi miziyi.
 • zehrazehra7 gün önce
  Siyonist köpeklerin adi igrenc beslemeleri!!! Hay Allah, su okudugum aciklama karsisinda aniden bir fikir yansimasi olustu icimde, onu yansitmis olmaliyim.
 • Mgy Mgy 8 gün önce
  Madem ışık yansıması sahneyi çektiğiniz set belli. Aynı set ve ortamda sahneyi tekrar çekin ama bu sefer sizin kameralarınızdan başka kameralarda olsun. Aynı görüntü TESADÜFEN yine oluşursa sorun yok. Ama oluşmazsa dizinizide setinizide alıp köpekliğini yaptığınız sahiplerinize gidin. Milletin aklı ile dalga geçmeyin. Tesadüfen oluşmuş muş....
 • B.GB.G8 gün önce
  Ya lütfen bi yanlış anlasilma olmuş hem onlar neyi kastedmeyi çalışıyor olabilir acaba ben en baştan inanmıştım doğru olduğuna ve de doğru çıktı hayatımda gördüğüm en iyi asker dizisi allah hiç bitirmesin bu diziyi !!!
 • KürşatKürşat8 gün önce
  Şirket Sahibi, yetkilileri ve sözcüsü ..... çocukları galiba.Ulan namussuzlar başınıza yıkarız film şirketinizi. Tesadüfen oluşmuş muş. ....çocukları sizi.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 25.02.2018