Soylu'dan sert tepki: Etrafın FETÖ'cü kokuyor senin ya!

Bakan Soylu, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesine saldıranlardan biriyle çekilen fotoğrafına yönelik eleştirilerine cevap verdi.

16 Eylül 2017 Cumartesi 23:22
Soylu'dan sert tepki: Etrafın FETÖ'cü kokuyor senin ya!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Arsin İlçe Başkanlığı'nın 6. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, eski milletvekili Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesine saldırı gecesiyle ilgili ayrıntılar verdi, saldırganlardan biriyle çekilmiş fotoğrafına yapılan eleştirilere yanıt verdi. 

Süleyman Soylu, "Ben bir fotoğrafla istifa edeceğim, etrafın FETÖ'cü kokuyor senin ya. PKK ile fotoğraf çektirdin, PKK'yı destekleyenlerle fotoğraf çektirdin, DHKP-C'yi destekleyenlerle fotoğraf çektirdin, ömrün böyle geçti, ömrün" diyerek Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

Soylu şunları söyledi, "Oradaki çalışmalarda karakola da gittim, 3,5 saat civarında karakolda kaldım. Karakolda hem başsağlığı diledim. Orada jandarmanın elinde bulunan, annesi rahmetli olan Aysel Tuğluk'a hem de o olayları ondan da dinledim. Bu 45 dakika sürdü, 1 saat de olaylarla ilgili birtakım iddialar var, videoları izledik. Kim ne yaptı, ne etti onu seyrettik.

"BANA 'HELAL OLSUN DEMESİ' LAZIM"

Bununla ilgili tahkikatları derinleştireceksiniz, kim varsa bununla ilgili ifadesini alacaksınız ve bu işi aydınlığa çıkartacaksınız' talimatını verdim. Tam çıkarken oradaki vatandaşlar, polisler, bütün arkadaşlar, 'Biz sizle fotoğraf çektirelim.' dedi. Biz de çektirdik. Onlardan bir tanesi de bu işlere karışan bir kişi. Geceleyin baktım ki fotoğrafı koymuşlar, at kaçtı, torba düştü. Bugün de Kılıçdaroğlu diyor ki 'Bu İçişleri Bakanı biraz ahlaklıysa' diyor, bende ahlak yokmuş, 'Biraz inanç varsa, bunun derhal istifa etmesi lazım.' diyor. 

 

 

Haber Tarihi: 16 Eylül 2017 Cumartesi 23:22
 • Mustafa Mustafa 2 gün önce
  Utanmazlar istifa et demiş bakanımız pkk yı ortadan siliyor onlar kuduruyor olay bu gerisi tefarruat
 • H.Ahmet Toptutar.H.Ahmet Toptutar.4 gün önce
  İç ışleri bakanımıza güvenimiz tamdır.O ne yaparsa vardır bir bildiği.Allah ömrünü uzun eylesin.
 • gökhangökhan4 gün önce
  Kılıçdaroğlu onlar teröristte olabilir neden vuruyorsun? dedikten sonra onun sözlerini irdelemenin ona cevap vermenin çok da anlamı kalmadı.Fazla ciddiye almadan ha ,he deyip yanından uzaklaşıp kendi haline bırakmak lazım.Belki bu şekilde ortalama standart insanlar gibi düşünme yeteneğini tekrar kazanabilir.
 • Dursun yilmazDursun yilmaz4 gün önce
  Anlaşıldı kilcdar oğlu sen ve senin gibiler bu vatana hizmet edemezler çünkü agababalirin vatani sevmeyen ümmeti sevmeyen insan musbetteleride ondan