Soylu: Tarihte hiç olmadığımız kadar yakınız

Bakan Süleyman Soylu 'Bu hainlerin kökünü kazımaya tarihte hiç olmadığı kadar yakınız' ifadelerini kullandı.

17 Mart 2017 Cuma 15:02
Soylu: Tarihte hiç olmadığımız kadar yakınız

Yüksekova ilçesindeki Selahattin Eyyubi Havaalanına beraberinde eşi Hamdiye Soylu ile gelen İçişleri Bakanı Soylu, buradan helikopterle Hakkari'ye geçti.

Kentteki sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri ve muhtarlarla bir araya gelen Soylu, siyasetin, yönetimin sadece makam odalarından yürümediğini, milletle sokakta buluşarak, esnafı ziyaret ederek, sıkıntılarını dinleyerek, doğru yolda yürüyerek, doğru adım atarak, muhabbetin büyümesiyle tesis edilerek yapıldığını söyledi.

TARİHTE HİÇ OLMADIĞI KADAR YAKINIZ

Soylu, ziyaretler sırasında esnafın, vatandaşların dile getirdiği konuların siyasetçilere nasıl adım atacağını gösteren yol haritası olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: "5 aydan bu yana özellikle bölge illerini kapsayan geziler gerçekleştirdik. Bu illerimizde atacağımız adımların ne olacağı konusunda vatandaşların söyledikleri kadar doğru raporları arkadaşlarımızla değerlendirmelerimizde ortaya koyduğumuz kadar gerçekleştiremedik. O nedenle bugün terörle mücadelede bu kadar başarılıyız, bu hainlerin kökünü kazımaya tarihte hiç olmadığı kadar yakınız. Birilerinin yaptığı gibi 4 yılda bir kez milletin ayağına giderek siyaset yapmadık. Bazen mesai arkadaşlarım bana önerilerde bulunuyorlar. Televizyonlara çıkmıyorsunuz, orası daha etkili diyorlar. Televizyon daha etkili olabilir ama orada kimse bana Yüksekova'da, Çukurca'da, Hakkari'de neler olduğunu, buradaki vatandaşların taleplerini, moralini, motivasyonunu kimse anlatmıyor. Bu nedenle sürekli sizlerle buluşmaya gayret ediyorum."

Haber Tarihi: 17 Mart 2017 Cuma 15:02

YORUM YAZ

 • MuazMuaz1 yıl önce
  Allah senden razı olsun...sen daha önce nerdeydin...40 yıldır , PKK terörü hakkında böyle kesin ifadeler kullanan, bitercegiz deyip güney doğuda yatan kalkan gezen bir içişleribakanına rast gelmedim...
 • Abdullah KoparanAbdullah Koparan1 yıl önce
  Bari ülkemizdeki kanı bozuk cihatçılarada aynı şekilde davranılsa..
 • muratmurat1 yıl önce
  Konus. Bu gune. Kadar koklerini kac kere kazidiniz.
 • Cemil nadir özgünCemil nadir özgün1 yıl önce
  Ben de TARİHTE HİÇ OLMADIĞIMIZ KADAR REZİL-RÜSVA-KEPAZE OLDUK demiş zannetmistim. .
 • aliali1 yıl önce
  Ey soylu mehmet agir döneminde çok önemli görevler yaptın pkknin kökünü kazacağız diyordunuz ama bu güne kadar bir sonuç çıkmadı havada konuşmak parasizdir. Bekleyelim görelim.
 • zsertzsert1 yıl önce
  şu gazeteye yakışmayıpda burada yorum yapan ne kadar it sürüsü var.aslında onların yorum yapacağı çok gazete var burda ne diye kendilerine küfür ettiriyorlarki.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018