Son referandum anketinin sonuçları açıklandı

Politic’s araştırma şirketinin yaptığı son referandum anketine göre kararsızlar dağıtılmadan seçmenin yüzde 46.25’i "evet", yüzde 36.85’un "hayır" diyeceği sonucu çıktı.

17 Mart 2017 Cuma 10:26
Son referandum anketinin sonuçları açıklandı

Politic’s araştırma şirketi yaptığı son anketi paylaştı. Ankete göre kararsızlar dağıtılmadan seçmenin yüzde 46.25’i "evet", yüzde 36.85’i "hayır" diyor. Yüzde 16.90 ise kararsız.

HOLLANDA VE ALMANYA KRİZİ

Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Recep Güven, Hollanda ve Almanya'da Türklere karşı faşist ve ırkçı yaklaşımın evet oylarına katkı yaptığını söyledi.

KARARSIZLAR YÜZDE 16.9
 
16 Nisan referandumu öncesi Politic’s araştırma şirketi son anketini paylaştı. 6-13 Mart tarihleri arasında Türkiye’nin 12 ilinde 2 bin 753 seçmen üzerinden yapılan ankete göre, evet oyları önde gidiyor. Bilgisayar destekli telefon ve yüz yüze görüşmeler sonucunda yapılan anketle alakalı bilgiler veren Politic’s Araştırma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Recep Güven, “Başkanlık sistemi öncesi yaptığımız ankette kararsızlar dağılmadan yüzde 46.25 evet, yüzde 36.85 hayır sonucu aldık. Yüzde 16.90 kararsız seçmen ise referandumda kritik rol oynayacak” dedi.

YÜZDE 50'Yİ AŞACAK  

Seçimin neticesini belirleyecek kararsız seçmenlerin ekserisinin AK Parti ve MHP’li olduğunu anlatan Güven, “Bu seçmen Hollanda ve Almanya’daki krizden etkilenebilir. Tabloda 46.25 ile evet oylarının kritik eşiği açtığını düşünebiliriz. Bu kararsız oyların gelmesiyle birlikte evetlerin yüzde 50 barajını aşacağını düşünüyoruz. Son dönemde Almanya ve Hollanda'da yaşanan ırkçı ve faşist yaklaşımların evet oylarının artışına katkı sağladığını tespit ettik” diye konuştu.

Haber Tarihi: 17 Mart 2017 Cuma 10:26

YORUM YAZ

 • Ömer FarukÖmer Faruk1 yıl önce
  Bir materyalist gibi bir haber yapmış siniz. Hayat ona gülmez, Rabbim şifa bahş eder.
 • TurkTurk1 yıl önce
  Kararsızlar korkularından hayır diyemeyenlerdir , 17 nisan sabahı bir atasözü başlık olarak çok yakışır , prinçli buğdaylı :)
 • hakkıhakkı1 yıl önce
  Bu durumdan ve Sn. Cumhurbaşkanımız'ın söylediklerinden yola çıkarsak Türkiye'nin yarısı terörist.Kapatalım Ülkeyi gidelim.Ya da gidelim ama kapılar açık kalsın havalandırmış oluruz biraz.
 • Mehmet TanrivetdiMehmet Tanrivetdi1 yıl önce
  Sacma bir anket.
 • hayrihayri1 yıl önce
  Allahin izni ile en asag yüzde 70%
 • Yusuf curaYusuf cura1 yıl önce
  Gene abidik gubidik bir anket sirketi daha millet yemiyor artik inanin ben bi ülkücüyüm ve bunun bi tiyatro oldu belli kararsizda degilim baskanlik gelirse bana ne faydasi var vatanima milletime issizlige yok mhp e bitecek kendi elimle partimin yok olmasina izin mi vereyim bahçeli yüzünden bunun için hayir diyorum.
 • CananCanan1 yıl önce
  Bir iki ülke ile daha yalandan kavga edildi mi evet garanti :)
 • Birol AcarBirol Acar1 yıl önce
  Hollandaya ve Almanyaya karsi yaptirimlar nerede kuru laf kalabaligindan Ileri gitmiyor, bence bu yüzden kararsizlar hayira yönelecek ve sonuc evet 46% ve hayir 54% olacaktir kendinizi kandirmayin.
 • Mehmet Darendeli Mehmet Darendeli 1 yıl önce
  Hayırda evet te çıksa ne lüzumsuz refarandum u çıkardınız biz geçim sıkıntısı çekiyoruz 14 senedir iktidarınız var niye şimdi ye kadar refah seviyenizi yükseltmediniz sizi kim engelledi ya

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü