Son dakika: BM'den 'felaket yaşanabilir' uyarısı!

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu Başkanı Paulo Sergio Pinheiro, Suriye'nin İdlib kentinde bir "felaket yaşanabileceği" ve sivillerin tehlike altında olduğu uyarısında bulundu.

21 Nisan 2017 Cuma 22:03
Son dakika: BM'den 'felaket yaşanabilir' uyarısı!

BM Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu Başkanı Pinheiro, BM Güvenlik Konseyi'ni Suriye'de inceleme yapan bağımsız BM panelinin bulguları konusunda bilgilendirken sonra gazetecilere açıklama yaptı.

Suriye'de krizin taraflarının çıkarlarını sivillerin güvenliğinin önüne koymaya devam ettiğini ifade eden Pinheiro, bütün tarafların Halep kuşatması sırasında ve kent düşerken ihlallerde bulunduğunu belirtti.

Tahliye anlaşmalarının ardından ise on binlerce insanın İdlib'e ve Halep'in batısına gittiğini anlatan Pinheiro, "İdlib'de ağır çekimde bir felaket yaşanacağı kanaatindeyiz ve sivillerin ciddi tehlike altında olduğundan endişe ediyoruz." dedi.

Pinheiro, Halep'in batısında terör örgütü El Nusra ve bazı Radikal silahlı grupların varlığının bu bölgede ve İdlib'de çatışmaları artırabileceğine ilişkin ciddi endişe yarattığını söyledi.

Haber Tarihi: 21 Nisan 2017 Cuma 22:03

YORUM YAZ

 • hrnhrn1 yıl önce
  Anca bildirin sakın müdahale etmeyin siz energinizi rte ayırın da
 • OSMANLIOSMANLI1 yıl önce
  Ne hikmetseBM simdiden idlibe Kimyasal bomba atılacağını biliyor gibi. ..birileriyle isbirliği yaptığı kesin. ..Tűrkiyemiz biran evvel önlemleri almalı. .!!!
 • EymanEyman1 yıl önce
  Allah belanızı versin avrupa! Yine aynı alçaklık, hakem rolüne girmiş canavar anası avrupa! dilerim sizin şehirleriniz de inşallah korkunç şekilde yok olur.
 • isüzgenisüzgen1 yıl önce
  sen bostan korkuluğusun konuşma bari veya önle bak orda koalisyon gücü var görevlendir genel kurul kararı al

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü