Somali'den Türklere çağrı

Somali Başbakanı, "Ülkede enerji, sağlık, altyapı öncelikli olmak üzere, hemen her alanda yatırım ihtiyacımız var" dedi.

28 Ekim 2017 Cumartesi 03:49
Somali'den Türklere çağrı

Somali Başbakanı Hassan Ali Khayre, Somali'nin Türkiye ile uzun vadeli stratejik partner olduğunu belirterek, "Ülkede enerji, sağlık, altyapı öncelikli olmak üzere, hemen her alanda yatırım ihtiyacımız var" dedi.

Türkiye Müteahhitler Birliğinden (TMB) yapılan yazılı açıklamaya göre, Hassan Ali Khayre ve beraberindeki heyet, TMB Başkanı ve DEİK Başkan Yardımcısı Mithat Yenigün'ü ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında, Yenigün başkanlığında, Türk müteahhitlik firmaları ve diğer özel sektör temsilcilerinin katılımıyla çalışma yemeği düzenlendi.

Açıklamada, Türkiye ile Somali arasındaki ticari, ekonomik ilişkiler değerlendirilerek, gelecek dönemde mevcut ilişkilerin geliştirilmesi, müteahhitlik sektöründe kurulabilecek iş birliklerin ve atılabilecek adımların ele alındığı bildirildi.

Somali ve Türkiye'nin uzun vadeli stratejik partner olduğunu vurgulayan Khayre, ülkede enerji, sağlık, altyapı öncelikli olmak üzere hemen her alanda yatırım ihtiyacının bulunduğunu aktardı.

"Somali'ye yatırım yapmak için en uygun zaman." ifadesini kullanan Khayre, her türlü desteği hükümet olarak vermeye hazır bulundukları Türk firmalarını ve iş adamlarını Somali'ye yatırım yapmaya davet etti.

Haber Tarihi: 28 Ekim 2017 Cumartesi 03:49

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    25 Eylül 2018